Robežas, tiešmaksājumi un Ķīna – Kariņš par Eiropas vienotības problēmām
Foto: AFP/Scanpix/LETA
Latvijas premjers Krišjānis Kariņš izmantoja unikālu iespēju kļūt par pēdējo dalībvalsts līderi, kurš uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) tagadējo sasaukumu tā pēdējā plenārsēdē. Tūlīt pēc tās eiroparlamentāriešu vairums devās uz savām valstīm, lai uzsāktu priekšvēlēšanu kampaņas pirms maija beigās paredzētajām EP vēlēšanām un veiksmes gadījumā atgrieztos jau nākamajā sasaukumā.

Vēlēšanām šogad pievērsta iepriekš nepieredzēta uzmanība gan populistu popularitātes, gan Eiropas globālās pozicionēšanās dēļ. Arī Kariņa uzrunas galvenā tēze bija aicinājums veidot spēcīgāku Eiropas Savienību ar labāk aizsargātu ārējo robežu, lai tas ļautu nojaukt iekšējās robežas. Tūlīt pēc uzrunas Strasbūras plenārsēžu zālē aicināju premjeru ekspresintervijā pastāstīt, cik vienota vai šķelta Eiropa ir vairākos tai un Latvijai svarīgos jautājumos.

Gan uzrunā Eiropas Parlamenta plenārsesijā, gan arī pēc tam preses konferencē jūs vairākkārt uzsvērāt Eiropas kopējā spēka nozīmi pret Ķīnu, arī pret ASV. Nesen jūs neuzticības balsojuma dēļ nevarējāt pārstāvēt Latviju Ķīnas veidotajā "16+1" formāta samitā, kur tieši tika runāts par Ķīnas un Eiropas valstu attiecībām. Vai jūsu neesamība tajā kaut kā atspēlēsies Latvijai?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!