Padomju Savienība un tās mantiniece Krievija militāro jomu savulaik uzskatījusi par atslēgas punktu lielvaras statusa noturēšanai un tagad – iegūšanai. Tai atvēlēti lieli līdzekļi, un, kā to rāda arī mūsdienu valsts līdera paziņojumi, inovācijas bruņojumā un aizsardzības tehnoloģijās ir prioritāras. Sasniegumus gadu laikā gan pavadījusi ne viena vien traģēdija, un arī kārtējais incidents par spīti tā valsts noslēpuma statusam ir raisījis jautājumus, vai tās nav sekas centieniem nevienlīdzīgi sacensties ar ekonomiski spēcīgākām valstīm.
Traģisku negadījumu netrūkst katras lielākas valsts militārajos spēkos. Krievija gadu laikā rūgtu pieredzi citā starpā iekrājusi arī ar incidentiem dziļākos ūdeņos:
Sprādziens ostā
Modernās Krievijas traģiskākā avārija
Atraduši tikai amerikāņi
Netiekot izslēgta arī eksplozijas iespēja, ko varētu būt izraisījis ūdeņraža akumulators, kļūme torpēdu nodalījumā vai pat sadursme ar ASV zemūdeni "USS Swordfish". Amerikāņu atomzemūdene 17. martā ieradās bāzē Japānā, lai salabotu sasistu periskopu. PSRS pārstāvji apgalvoja, ka periskops bojāts sadursmē ar "K-129", bet ASV apgalvoja, ka "USS Swordfish" padomju zemūdenes bojāejas dienās atradusies aptuveni 3000 kilometrus no tās, un periskops sabojāts sadursmē ar aisbergu.
PSRS Jūras spēkiem tā arī neizdevās uziet noslīkušās zemūdenes atrašanās vietu. Savukārt pie tās meklēšanas 1974. gadā, sešus gadus pēc traģēdijas, ķērās ASV. Amerikāņi uzgāja zemūdenes vraku un pat no okeāna dzīlēm izcēla atsevišķas detaļas kā pierādījumu savam atradumam, tomēr līdz šim brīdim "K-129" atrašanās vieta ir ASV izlūkdienestu glabāts noslēpums.
Aizsala vārsts
Divu kļūmju upuri