Pirms pieciem gadiem notikusī kauja par Ilovajsku ir vislabāk zināmais gadījums Ukrainā notiekošā kara laikā, kad Krievija toreiz sakāves priekšā esošo promaskavisko separātistu atbalstam kaimiņvalsts teritorijā izmantoja savu regulāro armiju. Par spīti virknei foto un video liecību par Krievijas dalību konfliktā, Maskava savu saistību ar karu Donbasā joprojām noliedz.
Liecības par Krievijas armijas iesaisti Ukrainas spēku ielenkšanā pie Ilovajskas 2014. gada vasarā interaktīvā kartē apkopojusi britu pētniecības grupa "Forensic Architecture".
Šajā pētījumā galvenā uzmanība pievērsta tankam T-72B3 – šāda modernizēta PSRS tanka modeļa T-72 modifikācija tajā laikā bija tikai Krievijas spēku rīcībā, turklāt viegli atpazīstama pēc daudzkanālu tēmēkļa "Sosna-U" un modernizētas dinamiskās aizsardzības "Kobtakt-5".
Taču konflikta laikā Ukrainā pamanīti arī citi specifiski Krievijas ieroči, kādu nekad nav bijis Ukrainas bruņojumā. To klātbūtne Donbasā atkal var liecināt par Krievijas regulārās armijas klātbūtni Ukrainā. Informāciju par dažāda veida bruņojuma atrašanos Ukrainā ir vākušas starptautiskās pētnieku grupas "Inform Napalm" un "Bellingcat". Tikai Krievijai raksturīgu bruņojumu savās atskaitēs minējuši arī EDSO novērotāji.
Trešās paaudzes tanks T-90A
T-90A tanki Ukrainā pamanīti pie Luhanskas Ilovajskas kauju beigās. T-90A redzami kādā video, kas filmēts 2014. gada 25. augustā Ukrainā. "Inform Napalm" ierakstā redzamo vietu identificēja kā dzelzceļa pārbrauktuvi uz dienvidaustrumiem no Ļisojes ciema.
Par T-90A tanku klātbūtni Ukrainā liecināja arī krievu 136. atsevišķās gvardes motostrēlnieku brigādes tankista Vitālija Marakasova publicētās fotogrāfijas sociālajā tīklā "VKontakte" (attēli vēlāk dzēsti, bet mazā formātā redzami profila arhīva kopijā).
Starp fotogrāfijām bija tāda, kurā Marakasovs nofotografējies uz tanka ar Luhanskas apgabala ceļa norādi fonā netālu no Luhanskas lidostas, un foto ar T-90A kolonnu. Tas dod pamatu pieļaut, ka T-90A tanki izmantoti ne tikai kaujā par Ilovajsku, bet arī uzbrukumā Luhanskas lidostai, kas bija viena no pirmajām vērienīgajām militārajām operācijām Ukrainas austrumos.
Smagā ugunsmetēja sistēma 'Buratino'
2015. gada oktobrī "Buratino" pamanīts Luhanskas apgabalā, to savā atskaitē fiksēja arī EDSO novērotāji.
Netieši par "Buratino" izmantošanu Ukrainā liecina hakeru nopludinātā Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīga Vladislava Surkova e-pasta sarakste. 2015. gada janvārī kādā nosūtītā plānā par Minskas vienošanās izpildi tiek pieminēta smago ugunsmetēju sistēmu atvilkšana no karadarbības zonas.
Modernizētas "Buratino" versijas "Solncepek" Krievija izmantojusi karā Sīrijā, ziņoja "Radio Brīvā Eiropa" (RFE/RL).
Elektroniskā kara sistēmas
EDSO novērotāji pamanījuši arī sistēmas "Žitel" un "Tirada-2".
R-330ZH "Žitel" ir sakaru traucēšanas iekārta, ko ražo Krievijas uzņēmums "Protek", liecina militārā žurnāla "Army Recognition" sniegtā informācija. Sistēma novietota uz "Ural" vai "Kamaz" smagās automašīnas, komplektā ir piekabe ar dīzeļa ģeneratoru un iekārta ar četrām teleskopiskām antenām. Kravas automašīnā atrodas vadības pults.
R-330ZH ir paredzēta satelītu un mobilo telefonu sakaru identificēšanai un traucēšanai. Sistēma nodrošina raidītāju signālu datu analīzi. Zināms, ka šādas iekārtas izmantotas Ukrainai piederošās Krimas pussalas okupācijas laikā 2014. gada martā.
Savukārt "Tirada-2" ir sakaru satelītu darbības traucēšanai paredzēta elektroniskās karadarbības iekārta, raksta "Info Napalm". Šīs sistēmas izstrāde sākta 2001. gadā, bet pirmo reizi tā prezentēta 2017. gadā. 2018. gadā noslēgts līgums par sistēmu piegādi Krievijas armijai.
Ukrainas militāristi 2019. gada jūnijā paziņoja par divu Krievijas radioelektroniskās izlūkošanas sistēmu "Torn" iznīcināšanu. Šīs iekārtas paredzētas signālu peilēšanai, analīzei, reģistrācijai un raidīšanas avota noteikšanai.