Tas notika strauji: Kas noveda pie Trampa impīčmenta procesa
Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV prezidenta Donalda Trampa 25. jūlija telefonsaruna ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski izsauca to, ko līdz šim nespēja desmitiem citu apsūdzību pret pasaules spēcīgākās lielvaras pirmo personu - impīčmenta procesa uzsākšanu. Skaidrojam, kāpēc ziņojums par sarunu ir tik būtisks, ko vēlējās Tramps un kas tagad gaidāms.

Prezidents pats apstiprinājis, ka ar Zelenski runājis par savu politisko konkurentu un agrāko ASV viceprezidentu Džo Baidenu. Tramps ir pārliecināts, ka Baidens vai vismaz viņa dēls Hanters Ukrainā ir darījuši ko nelikumīgu, kas varētu izslēgt viņa šī brīža populārāko sāncensi no cīņas 2020. gadā plānotajās prezidenta vēlēšanās. Tomēr, ja Tramps šo informāciju no Ukrainas līdera vēlējies izspiest, tas pats par sevi vērtējams par vēl smagāku noziegumu.

"Tas, kuram ir problēmas, ir Baidens. Baidens izdarīja to, ko viņi gribētu, ka izdaru es, tikai ir viena problēma - es to neizdarīju," vēl pirmdien skaidroja Tramps. Savukārt Baidens apsūdzības noraidījis, atzīmējot Trampa varas pārsniegšanas centienus: "Viņš pārsniedz pilnvaras un izmanto visus prezidentūras līdzekļus, lai izdarītu kaut ko manis nomelnošanai."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!