Austrālijas un Lielbritānijas dubultpilsone Džolija Kinga un viņas līgavainis, Austrālijas pilsonis Marks Firkins pauda prieku par atgriešanos mājās un pateicās Austrālijas valdībai par palīdzību viņu atbrīvošanā.
Irānas amatpersonas vai valsts plašsaziņas līdzekļi sestdien nekomentēja pāra atbrīvošanu.
Pāris pavadīja nepilnus trīs mēnešus apcietinājumā Irānā, kur viņus apsūdzēja par bezpilota lidaparāta lidināšanu militārās zonas tuvumā bez tam nepieciešamās licences.
Pirms aizturēšanas viņi bija ceļojuši pa pasauli divus gadus un savus piedzīvojumus iemūžinājuši "Instagram" un "YouTube" dienasgrāmatās.
Pāris pēc atgriešanās lūdza ievērot viņu tiesības uz privātumu, norādot, ka Irānas cietumos ir citi ārvalstnieki, tostarp arī Austrālijas pilsone, kuru atbrīvošanas centieniem pārāk liela publicitāte varētu kaitēt.
Austrālijas ārlietu ministre Marīze Peina sacīja, ka valdība centīsies panākt arī Melburnas Universitātes pasniedzējas Kailijas Mūras-Gilbertas atbrīvošanu. Irānā viņu aizturēja 2018.gada oktobrī apsūdzībās par spiegošanu citas valsts labā. Ministre viņas situāciju raksturoja kā "ļoti sarežģītu".
Sieviete Irānā jau ir notiesāta, bet Peina uzsvēra, ka Austrālijas valdība noraida tādas apsūdzības spiegošanā.
Par visu trīs Austrālijas pilsoņu aizturēšanu publiski kļuva zināms pagājušajā mēnesī pēc tam, kad Austrālija paziņoja, ka tās fregate un izlūkošanas lidmašīna piedalīsies ASV vadītā misijā, lai aizsargātu kuģošanas ceļus Hormuza šaurumā laikā, kad pieaudzis saspīlējums Persijas līča reģionā.
Peina gan uzsvēra, ka aizturēto lietas nekādā veidā nav saistītas ar diplomātisko saspīlējumu.