Foto: AFP/Scanpix/LETA/Vida Press

ASV vēsturē vēl nav bijis gadījumu, kad prezidents būtu zaudējis amatu impīčmenta procesa rezultātā. No 45 politiķiem, kas varējuši sevi saukt par Baltā nama saimniekiem, impīčmenta procedūra uzsākta tikai pret diviem – Endrū Džonsonu un Bilu Klintonu.

Šim ekskluzīvajam klubam var pievienoties arī pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps, jo septembra beigās viņa opozīcija – Demokrātiskā partija – uzsāka oficiālu impīčmenta izmeklēšanu. ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi paziņoja, ka tiks uzsākta oficiāla impīčmenta izmeklēšana pret Trampu, pamatojoties uz aizdomām, ka prezidents mēģinājis iegūt palīdzību no citas valsts, lai nodarītu kaitējumu savam politiskajam oponentam.

Piedāvājam atskatu vēsturē, kādēļ pret Džonsonu un Klintonu uzsāka impīčmenta procedūru un kādēļ šie politiķi toreiz nezaudēja savu amatu.

Kāda ir ASV prezidenta impīčmenta procedūra?

ASV konstitūcijā teikts, ka prezidentu atstādinās no amata impīčmenta ceļā, ja viņu atzīs par vainīgu nodevībā, kukuļošanā vai citos smagos noziegumos un likumpārkāpumos.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Nosaki "Delfi" auditorijas mīlētākos autorus "Delfi autoru balsojumā 2024"!Iepazīsties ar visiem autoriem un viņu saturu ŠEIT