Zimbabves 37 gadus valdījušā diktatora Roberta Mugabes gāšana pirms diviem gadiem valstī izsauca plašu sajūsmu. Pēc viņa pie varas nākušā Emersona Mnangagva vadībā gan Zimbabvē cits pēc cita tiek pieņemti likumi dažādu nabadzīgās valsts iedzīvotāju izsekošanai un brīvību ierobežošanai, raksta "Vice".
Tieši koordinācija interneta vietnēs un ziņu apmaiņa soctīklos bija viens no visaptverošu protestu dzinuļiem, lai gāztu 93 gadus veco Mugabi. Viņš pie varas reiz nāca kā revolucionārs, solot gāzt baltādaino valdīšanu, taču pilnvaru laikā pilnībā sagrāva valsts ekonomiku un pielietoja represīvas metodes jebkādu protestu vai opozīcijas apspiešanai.
Tagad Mnangagvas vadītā valdība cenšas ierobežot valsts iedzīvotāju piekļuvi reiz reformas atnesušajiem soctīkliem, kā arī drošības iestādēm dot zaļo gaismu cilvēku privātās komunikācijas novērošanai. Par "Kibernoziegumu, kiberdrošības un datu aizsardzības likumu" nosauktais un jau novembrī pieņemtais dokuments šobrīd tiek virzīts uz parlamentu, kur paredz tā pieņemšanu, ņemot vērā, ka vairākumu tajā veido Mnangagvas pārstāvētā partija "Zanu-PF".