Putina varas sistēma neļauj modernizēt Krievijas ekonomiku, secina pētnieki
Foto: AP/Scanpix/LETA

Oficiālā Krievija veic destruktīvas darbības Eiropas Savienības valstīs, kas vērstas uz to iekšējo sašķeltību un sabiedrības neuzticēšanos savai valsts pārvaldei. Kremlis organizē savas valsts iedzīvotāju informatīvo ietekmēšanu, kā arī aktīvi izplata dezinformāciju Rietumos. Nozīmīga daļa vēstījumu saistīta ar meliem par Krievijas ekonomisko "varēšanu" un citu valstu "nevarēšanu", secināts Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) jaunajā rakstu krājumā "Krievijas ekonomika: Putina 4. prezidentūras scenāriji" (The Russian Economy: Prospects for Putin 4.0).

Vienlaikus Krievijas elite Vladimira Putina valdīšanas laikā nav īstenojusi efektīvu valsts pārvaldi, kas strādātu savu līdzpilsoņu labā. Krievijas vara nav izmantojusi iespējas pārorientēt savu ekonomisko modeli uz starptautiski konkurētspējīgu alternatīvu un veikt nepieciešamās reformas.

Krievijas politiskais modelis paredz, ka valsts intereses tiek definētas, vadoties pēc šauras elites vajadzībām, kam pieder arī noteicošā loma valsts ekonomikā. Vladimira Putina varas sistēmas uzdevums ir aizsargāt un atražot šīs elites pastāvēšanu ilgākā termiņā, tāpēc valsts labklājība ir tikai instruments pie varas esošo personu varas saglabāšanā. Krievijas elitei nav motivācijas domāt par ekonomiskām inovācijām un "tehnoloģisko izrāvienu", par ko 2018. gadā valsts prezidenta vēlēšanu kontekstā runāja Krievijas propagandisti, teikts pētījumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!