Spānijā reģistrēts zemākais Covid-19 upuru skaita pieaugums; Krievijā - kāpums
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Spānijā pēdējās diennakts laikā reģistrēti 605 jauni Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, un tas ir zemākais mirušo skaita pieaugums pēdējo 17 dienu laikā, piektdien paziņojusi valdība. Savukārt Krievijā inficēto skaita pieauguma tempa kāpums vērojams jau sesto dienu pēc kārtas.

Kopējais jaunā koranovīrusa upuru skaits Spānijā sasniedzis 15 843, bet inficēto kopskaits sasniedzis 157 022.

Tādējādi mirstības līmenis nokrities līdz četriem procentiem, kamēr ceturtdien tas vēl nedaudz pārsniedza četrus procentus, bet 25.martā pārsniedza 27%.

Arī no jauna reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits sācis mazināties, un pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti 4576 inficēšanās gadījumi, kamēr atlabušo skaits sasniedzis 55 688.

Lai gan veselības aprūpes sistēmas amatpersonas uzskata, ka epidēmija ir jau garām savam apogejam, pilsoņi tiek aicināti joprojām rūpīgi ievērot ierobežojumus, kas 14. martā tika ieviesti nolūkā iegrožot vīrusa izplatību.

Ierobežojumi paliks spēkā vismaz līdz 25.aprīlim, lai gan valdība ļāvusi noprast, ka gatavojas tos pagarināt vēl uz divām nedēļām.

Krievijā pēdējās diennakts laikā reģistrēti 1786 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19, kopējam inficēto skaitam piektdien sasniedzot 11 917.

Visvairāk inficēto joprojām ir Maskavā, kur pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti 1124 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam saslimušo skaitam sasniedzot 7822 cilvēkus. Vairums inficēto ir jaunāki par 65 gadiem.

Pēdējās diennakts laikā reģistrēti 18 jauni Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, kopējam jaunā koronavīrusa upuru skaitam sasniedzot 94.

Inficēto skaita pieauguma tempa kāpums Krievijā vērojams jau sesto dienu pēc kārtas, un galvaspilsētas slimnīcas darbojas jau uz savu galējo iespēju robežas, pavēstījusi mēra vietniece Anastasija Rakova.

Kopš pagājušās nedēļas slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits ir dubultojies, un vairāk nekā 85% no viņiem ir pneimonija.

Maskavā inficētie ar mēreniem saslimšanas simptomiem netiek ievietoti slimnīcās, un viņi tiek novēroti ar videokonsultāciju starpniecību.

"Līdz ar pieaugošo nopietni saslimušo cilvēku skaitu, krasi pieaudzis spiediens un galvaspilsētas veselības aprūpes dienestu," norādījusi Rakova, piebilstot, ka stacionāri un ātrās palīdzības dienests strādā uz savu iespēju robežas.

Maskava šobrīd steidz būvēt jaunu infektoloģijas slimnīcu ar 500 gultasvietām, kuru paredzēts atklāt vēl aprīlī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!