Dienvidkorejas parlamentā ievēlēts bijušais Ziemeļkorejas diplomāts
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Dienvidkorejā trešdien notikušajās parlamenta vēlēšanās deputāta mandātu izcīnījis bijušais Ziemeļkorejas diplomāts, kurš 2016.gadā kopā ar ģimeni pārbēga uz Dienvidkoreju.

Dienvidkorejas parlamentā no vēlēšanu apgabala pārbēdzējs no Ziemeļkorejas ievēlēts pirmo reizi. 57 gadus vecais Tae Jonho, kurš agrāk ieņēma ministra amatu Ziemeļkorejas vēstniecībā Londonā, uz Dienvidkoreju pārbēga 2016.gadā.

Trešdien viņš tika ievēlēts Dienvidkorejas parlamentā no turīgā Seulas Gangnamas rajona, kas iemantoja starptautisku atpazīstamību, pateicoties Dienvidkorejiešu dziedātāja "Psy" hitam "Gangnam Style".

"Dienvidkorejas republika ir mana tēvzeme. Gangnama ir mana pilsēta," savā priekšvēlēšanu kampaņas birojā sacīja Tae. Viņš pateicās visiem rajona iedzīvotājiem, kas balsojuši par viņu, ļaujot kļūt par pirmo pārbēdzēju, kas ievēlēts parlamentā no vēlēšanu apgabala. Viņš solīja saglabāt ierasto kārtību un smagi strādāt. Vēlāk viņš kopā ar saviem atbalstītajiem nodziedāja Dienvidkorejas himnu.

Tae kandidēja vēlēšanās no konservatīvās "Vienotās nākotnes partijas", kas aicinājusi ieņemt stingrāku nostāju pret Ziemeļkoreju jautājumos pat tās kodolprogrammu un cilvēktiesību pārkāpumiem. Ziemeļkoreja nebija galvenais jautājums priekšvēlēšanu kampaņā, ko aizēnoja jaunā koronavīrusa pandēmija. Prezidenta Muna Džēina pārstāvētā Demokrātiskā partija, kas atbalsta attiecību atjaunošanu ar Ziemeļkoreju, vēlēšanās guva pārliecinošu uzvaru.

Pirms vēlēšanām Tae sacīja, ka nolēmis kandidēt, lai palīdzētu Dienvidkorejai izprast Ziemeļkorejas patieso dabu un izstrādāt labāku apvienošanās politiku. Tae sacīja, ka viņa ievēlēšana arī dotu cerību ziemeļkorejiešiem, kas cieš no Phenjanas režīma bardzības. Pēdējos 20 gados no Ziemeļkorejas uz Dienvidkoreju pārbēguši aptuveni 33 000 cilvēku, bet augsta ranga amatpersonas ir reti gadījumi.

Tae izteicies, ka nolēmis pārbēgt uz Dienvidkoreju, jo nevēlas, lai viņa bērniem jādzīvo nožēlojama dzīve Ziemeļkorejā, un viņu pārņēmis izmisums, redzot, kā Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns liek sodīt ar nāvi amatpersonas un veicina kodolieroču attīstīšanu. Ziemeļkoreja ir nodēvējusi Tai par "cilvēces atkritumu" un apsūdzējusi viņu par valdības naudas piesavināšanos un citos noziegumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!