Neskatoties uz Vācijas kancleres Angelas Merkeles aicinājumu būt ļoti piesardzīgiem pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanā, vairākas federālās zemes paziņojušas par jauniem atvieglojumiem.
Merkeles un federālo zemju premjerministru sarunu priekšvakarā Bavārija paziņoja, ka no 18.maija restorāniem būs atļauts uzņemt klientus āra terasēs, bet nedēļu vēlāk arī iekštelpās. Viesnīcas varēs atsākt darbu no 30.maija.
"Pienācis laiks piesardzīgai atvēršanai," pavēstīja Bavārijas premjers Markuss Sēders, norādot, ka cīņā pret pandēmiju gūti panākumi.
Pret Merkeli tiek izdarīts arvien lielāks spiediens atvieglot ierobežojumus, kas noveduši ekonomiku dziļā recesijā.
Lai gan veikali pēdējo nedēļu laikā ir atsākuši darbu, kritiķi uzskata, ka ierobežojumu atvieglošana norit pārāk lēni, un daudzi sektori joprojām ir slēgti.
Federālās zemes arvien biežāk atvirzās no nostādnēm, par kurām tika panākta vienošanās iepriekšējās sarunās starp valdību un federālo zemju līderiem.
Merkele ir paudusi sašutumu par to, ka dažas federālās zemes virzas uz priekšu pārāk agresīvi.
Savukārt kancleres kritiķi apgalvo, ka pienācis laiks straujākai ierobežojumu atcelšanai, lai mazinātu to postošo ietekmi uz ekonomiku.
Sevišķi naskas uz pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanu ir Vācijas austrumu zemes, kurās koronavīruss izplatījies lēnāk nekā Vācijas rietumos.
Mēklenburga-Priekšpomerānija nolēmusi ļaut restorāniem atsākt darbu no sestdienas, bet viesnīcām - no 18.maija.
Saksija-Anhalte tikmēr atvieglojusi pulcēšanās ierobežojumus, ļaujot ārpus telpām pulcēties līdz pieciem cilvēkiem. Šodien federālā zeme paziņoja, ka no 15.maija atļaus atsākt darbu atpūtas namiem, bet no 22.maija restorāni drīkstēs apkalpot klientus iekštelpās.
Vācijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 163 860 cilvēkiem, no kuriem 6831 ir miris no šī vīrusa izraisītās slimības Covid-19.
Vācijai līdz šim izdevies izvairīties no slimnīcu un veselības aprūpes dienestu pārslodzes, kāda novērojama daudzās citās valstīs.
Varasiestādes sāka atvieglot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus pēc tam, kad vīrusa reprodukcijas koeficients nokritās zem 1,0, kas nozīmē, ka vidēji katrs slimības pārnēsātājs inficē mazāk nekā vienu cilvēku.
Martā viens slimības pārnēsātājs Vācijā inficēja līdz pieciem vai sešiem cilvēkiem.
Taču, neskatoties uz agrīnajiem panākumiem cīņa ar pandēmiju, Roberta Koha institūts, kas ir Vācijas valdības atbildīgā aģentūra par slimību kontroli, brīdinājis, ka iespējams otrais vai pat trešais koronavīrusa vilnis.
Ņemot vērā augošo pretestību pandēmijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, Merkele, domājams, aicinās federālo zemju līderus vienoties par slieksni, kas nākotnē izraisītu jaunu ierobežojumu noteikšanu, ja situācija to prasītu, ziņoja laikraksts "Bild".