Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs apgalvojis, ka jebkuram risinājumam, kas panākts Serbijas un Kosovas savstarpējās sarunās, nepieciešams arī apstiprinājums no Maskavas, raksta "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība" (RFE/RL).
Lavrovs izteicies, ka Kremlis atbalstīs tikai tādus Kosovas jautājuma risinājumus, kas ir pieņemami Serbijai un apstiprināti Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomē.
ASV īpašais sūtnis Kosovas-Serbijas sarunās Ričards Grenels paziņojis, ka abu valstu pārstāvji pauduši apņemšanos 27. jūnijā tikties Vašingtonā un piedalīties sarunās par attiecību normalizēšanu starp Belgradu un Prištinu.
Lavrovs norādīja, ka Eiropas Savienībai (ES) ir mandāts no ANO Ģenerālās asamblejas vest sarunas starp abām valstīm un ka tieši ES jābūt tai institūcijai, kas pilda šos pienākumus.
Serbija faktiski zaudēja kontroli pār Kosovu 1999. gadā, kad NATO iesaistījās militārajā konfliktā, lai pārtrauktu etnisko albāņu nogalināšanu un izraidīšanu no provinces.
2008. gada 17. februārī Kosova pasludināja neatkarību. Tā paša gada oktobrī pēc Serbijas lūguma ANO Ģenerālā asambleja lika Starptautiskajai Tiesai izskatīt jautājumu par to, vai Kosovas neatkarības pasludināšana bija likumīga. 2010. gadā Starptautiskā Tiesa paziņoja, ka, pasludinot neatkarību, Kosova nav pārkāpusi starptautiskās tiesības. Šobrīd Kosovu ir atzinušas vairāk nekā 100 valstis. Serbija, Krievija, kā arī piecas ES dalībvalstis, tostarp Spānija, Kosovu nav atzinušas.