Spānija, nelegālie imigranti
Foto: AP/Scanpix/LETA

Tikai nepilni 40% no nelegālajiem imigrantiem, kam Eiropas Savienībā (ES) izsniegts izbraukšanas rīkojums, patiesi atstāj bloka teritoriju, otrdien, 28. jūlijā, paziņojusi Eiropas revīzijas palāta, kā galveno iemeslu minot nepietiekamu sadarbību ar imigrantu izcelsmes zemēm.

"Kā vislabāk tikt galā ar migrāciju, ES un tās dalībvalstīm ir steidzami risināms jautājums," norādīja ERP pārstāvis.

Ik gadu kopš 2008. gada izbraukšanas rīkojumi tiek izsniegti aptuveni pusmiljonam nelegālo imigrantu, kuru patvēruma lūgums vai uzturēšanās atļaujas pieprasījums ir noraidīts.

Taču tikai 38% rīkojumu izpilda un atstāj ES teritoriju, kamēr pārējie turpina nelegāli uzturēties blokā.

ERP norāda uz grūtībām nelegālo imigrantu izraidīšanā, kuras rada to izcelsmes vai mītnes valstu nevēlēšanās sadarboties ar ES savu pilsoņu repatriācijā.

Nākamgad gaidāms ERP ziņojums par to, vai 64 miljoni eiro, kas tiek izdoti, lai finansētu nelegālo imigrantu atpakļnosūtīšanas un reintegrācijas projektus, tiek tērēti lietderīgi.

Galvenā izmanība tiks pievērsta tādām valstīm kā Afganistāna, Maroka, Pakistāna, Irāka, Alžīrija, Nigērija, Tunisija, Indija, Bangladeša un Gvineja, no kurām, ja neņem vērā Sīriju, nāk vislielākais nelegālo imigrantu skaits.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!