Turcijas parlaments trešdien apstiprinājis pretrunīgi vērtēto likumu, kas dos valdībai plašākas iespēja kontrolēt sociālos medijus, ziņo oficiālā aģentūra "Anadolu".
Saskaņā ar jauno likumu tādiem sociālajiem medijiem kā feisbuks vai tviteris jānodrošina, ka tiem Turcijā būtu vietējie pārstāvji. Sociālajiem mēdijiem jāpakļaujas arī Turcijas tiesu lēmumiem par konkrēta satura dzēšanu, pretējā gadījumā rēķinoties ar bargām sodanaudām.
Likuma kritiķi pauž bažas par tā ietekmi uz vārda brīvību. Likums attieksies uz sociālajiem medijiem, kuriem dienā ir vairāk nekā miljons apmeklētāju. Tas pieprasa, lai serveri, kas uzkrāj turku lietotāju datus, atrastos Turcijā.
Likumprojektu ierosinājusi valdošā islāmistu Taisnīguma un attīstības partija (AKP), ko atbalsta arī galēji labējā Nacionālās kustības partija (MHP). Debates par likumprojektu, kas sākās otrdien, ievilkās līdz trešdienas rītam.
Prezidents Redžeps Tajips Erdogans jūlija sākumā uzsvēra, ka valdība pastiprinās sociālo mediju kontroli, par ieganstu minot ļaudis ar "netīru sirdsapziņu", kas tīmeklī apvainojuši finanšu ministru un viņa znotu Beratu Albairaku, kuram valsts galvas meita Esra tikko dzemdējusi ceturto bērnu.