Tikmēr Baltkrievijā pieaug oficiāli iesniegto sūdzību skaits par vardarbību, kurai tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvji pakļāvuši pret vēlēšanu rezultātu viltošanu vērsto protestu laikā aizturētos demonstrantus.
Bagrationa vārdā nosauktā militārās vēstures muzeja direktors pazuda bez vēsts sestdienas vakarā, bet otrdien viņa pakārto līķi atrada brīvprātīgās meklēšanas-glābšanas vienības dalībnieki.
Tiesībsargāšanas iestādes jau paziņojušas, ka neesot pazīmju, kas liecinātu par noziegumu un ka Šišmakovs, domājams, izdarījis pašnāvību.
Viņa līķis atrasts mežā aptuveni 40 minūšu brauciena attālumā no Vavkaviskas, kur atradusies Šišmakova darbavieta.
Tīmekļa ziņu vietne "Tut.by" vēsta, ka sestdienas vakarā viņš sazinājies ar dzīvesbiedri un sacījis, ka dodas mājup. Pēc šīs telefonsarunas sakari ar viņu pārtrūkuši.
Izdevums pieļauj iespēju, ka Šišmakovs varētu būt izdarījis pašnāvību draudu dēļ, ko viņš esot saņēmis pēc atteikšanās parakstīt protokolu ar viltotiem balsu skaitīšanas rezultātiem.
Tikmēr atklātībā parādās arvien vairāk faktu, ka aizturētie demonstranti milicijas izolatoros tikuši pakļauti vardarbībai, kas pielīdzināma spīdzināšanai, bet sievietes tikušas pat izvarotas, vēsta lietotnes "Telegram" kanāls "NEXTA Live".
Līdztekus cietušo liecībām to apliecina arī psihologi un mediķi.
Arī izmeklēšanas komiteja saņem arvien lielāku oficiālu sūdzību skaitu par tiesībsargājošo iestāžu darbinieku pastrādātajiem noziegumiem.
"Tut.by" vēsta, ka aizturētie sisti līdz nesamaņai. Daudziem lauzti kauli, un miliči bieži draudējuši aizturētos pat noslepkavot.
Kā ziņots, Baltkrievijā jau ilgāk nekā nedēļu turpinās masu protesti pret 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu.
Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%.
Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti.
Varasiestādes sākotnēji mēģināja demonstrācijas apslāpēt, pielietojot spēku, un aizturējušas tūkstošiem protestētāju, kas milicijas aizturēšanas izolatoros pakļauti necilvēcīgiem apstākļiem un vardarbībai.
Tas izsaucis faktiski visas sabiedrības sašutumu, un varasiestādes bijušas spiestas aizvākt no ielām drošības spēkus, kā arī sākt atbrīvot aizturētos.
Tomēr liels skaits aizturēto joprojām atrodas milicijas izolatoros, bet vairāk nekā pussimts skaitās pazuduši bez vēsts.