Baltkrievijas milicijas īpašo uzdevu vienības (OMON) Minskā trešdien atkal sākušas izklīdināt protesta akciju dalībniekus.
Izklīdināti tikuši protesta akcijas dalībnieki pie Minskas traktoru rūpnīcas caurlaides, kā arī protestētāji pie Valsts filharmonijas.
Tiek ziņots, ka bloķētas arī pieejas valstij piederošās raidorganizācijas "Belteleradio" ēkai.
Raidorganizācijas darbiniece Aļona Martinovska radiostacijai "Eho Moskvi" pastāstījusi, ka viņa trešdien nav ielaista savā darbavietā.
Lai gan miliči, kas bloķējuši pieejas ēkai, nav paskaidrojuši, kādēļ daļa darbinieku netiek ielaista, Martinovska paudusi pārliecību, ka tas noticis tādēļ, ka parakstījusi iesniegumu vadībai, kurā pausts atbalsts protestētājiem.
Martonovska piebildusi, ka viņas un citu nepakļāvīgo darbinieku darba pienākumus šobrīd pildot no Krievijas atsūtīti streiklauži.
Kā ziņots, Baltkrievijā jau ilgāk nekā nedēļu turpinās masu protesti pret 9.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu.
Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr Tihanovska tikai 10,1%.
Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti.
Varasiestādes sākotnēji mēģināja demonstrācijas apslāpēt, pielietojot spēku, un aizturējušas tūkstošiem protestētāju, kas milicijas aizturēšanas izolatoros pakļauti necilvēcīgiem apstākļiem un vardarbībai.
Tas izsaucis faktiski visas sabiedrības sašutumu, un varasiestādes pagājušās nedēļas nogalē bija spiestas aizvākt no ielām drošības spēkus, kā arī sākt atbrīvot aizturētos.
Tomēr liels skaits aizturēto joprojām atrodas milicijas izolatoros, bet vairāk nekā pussimts skaitās pazuduši bez vēsts.
Svētdien Minskas un citu Baltkrievijas pilsētu ielās izgāja simtiem tūkstošiem cilvēku, lai piedalītos līdz šim nepieredzēti plašā solidaritātes akcijā, pieprasot Lukašenko attiekšanos no varas.
Vienlaikus Baltkrievijā sākušies streiki, kuru dalībnieki arī izvirza pret režīmu vērstas politiskas prasības.
Tikmēr Lukašenko kategoriski atsakās piekāpties protestētāju prasībām un jau divkārt telefoniski sazinājies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, cenšoties viņu pārliecināt sniegt atbalstu grūstošā autoritārā režīma stabilizēšanai.