Latīņamerika, kas ir jaunā koronavīrusa vissmagāk skartais pasaules reģions, līdz ceturtdienas vakaram reģistrēti 8 035 484 inficēšanās gadījumi. Inficēto skaits visā pasaulē ir pieaudzis līdz 28,02 miljoniem cilvēku. Otrajā vietā ar 6 504 734 inficēšanās gadījumiem ir reģions, kuru veido divas valstis - ASV un Kanāda.
Latīņamerikas un Karību jūras reģions ir pirmajā vietā pasaulē arī pēc nāves gadījumu skaita, kas saistīti ar Covid-19. Pirms dažām dienām šo nāves gadījumu skaits reģionā pārsniedza 300 000 atzīmi, un tā ir trešā daļa no pasaulē reģistrētajiem vairāk nekā 900 000 nāves gadījumiem. Eiropa ar 220 085 nāves gadījumiem ir otrajā vietā pasaulē.
Jaunā koronavīrusa vissmagāk skartā Latīņamerikas valsts ir Brazīlija ar 4,23 miljoniem inficēšanās gadījumu un 129 522 nāves gadījumiem. Latīņamerikā otro vietu pēc inficēšanās gadījumu skaita ieņem Peru ar 702 776 inficēšanās gadījumiem, bet pēc nāves gadījumu skaita - Meksika ar 69 095 nāves gadījumiem.
Savukārt Izraēlā trīs dienas pēc kārtas jaunu Covid-19 gadījumu skaits vienā dienā ir bijis lielākais kopš pandēmijas sākuma. Ceturtdien tika reģistrēti 4013 jauni inficēšanās gadījumi.
Karantīna laika ziņā aptuveni sakritīs ar ebreju Jaungada svētkiem "Roš Hašana", kas šogad tiks svinēti no 18. oktobra vakara līdz 20. oktobra vakaram un kuriem sekos divu nedēļu brīvdienas skolās un bērnudārzos.
Valdībai svētdien ir jāakceptē koronavīrusa kabineta lēmums par karantīnu un jānolemj, tieši kad šie pasākumi stāsies spēkā. Izraēlas veselības ministrs Julijs Edelšteins ceturtdien pavēstīja ziņu vietnei "Ynet", ka viņš atbalsta pilnu karantīnu šo brīvdienu laikā. "Mums ir jāaptur šī slimība, nav citas izvēles, kā apsvērt [sabiedriskās dzīves] slēgšanu, ko pavadītu gan stingra kontrole, gan sabiedrības pakļaušanās visām vadlīnijām un ierobežojumiem," sacīja ministrs.
Mediji ziņoja, ka karantīnu atbalsta arī premjerministrs Benjamins Netanjahu.
Kopš otrdienas vakara Izraēlā ir noteikta nakts komandantstunda 40 pilsētās un rajonos ar īpaši lielu inficēšanās gadījumu skaitu. Daudzās no šīm "sarkanajām" zonām dzīvo pārsvarā ultraortodoksālie jūdaisti vai Izraēlas arābi.
Izraēlā, kur dzīvo 9 miljoni cilvēku, kopš pandēmijas sākuma ir reģistrēti 143 049 inficēšanās gadījumi un 1055 nāves gadījumi.