Tas Lietuvā ir lielākais vienas dienas laikā konstatētais inficēto skaits kopš Covid-19 epidēmijas sākuma. Līdz ar to inficēšanās ar šo vīrusu valstī dignosticēta kopumā 4070 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2253 cilvēkiem.
Pagājušajā diennaktī veiktas 6613 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 2,1% testu. Pavisam Lietuvā veiktas 744 174 analīzes. Aizvadītajā diennaktī reģistrēti arī divi nāves gadījumi ar Covid-19. Abi mirušie bija vairāk nekā 80 gadus veci Kauņas slimnīcas pacienti.
Līdz ar to vīrusa izraisītā slimība Lietuvā prasījusi 89 cilvēku dzīvības, bet vēl 18 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits. Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 24.septembrī Lietuvā ir 31,2.
Savukārt Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 44 cilvēkiem, ceturtdien paziņojis Veselības departaments. Līdz ar to apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 3076, bet 1817 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās.
Igaunijā kopumā veikti 197 434 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Iepriekšējā diennaktī veiktas 3020 analīzes, līdz ar to pozitīvas bijušas 2,1% visu analīžu. No 44 jaunatklātajiem gadījumiem trīs gadījumos inficēšanās notikusi darbavietā, 30 gadījumos inficēšanās notikusi saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, bet par pārējiem gadījumiem pagaidām nav ziņu, kur varētu būt notikusi inficēšanās.
Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 64 cilvēki. Pēc Igaunijas Veselības departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 24.septembrī Igaunijā ir 35,82.
Netanjahu paziņo par pilnīgas karantīnas ieviešanu
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu trešdienas vakarā paziņoja, ka pašreizējais ierobežojumu režīms no piektdienas uz divām nedēļām tiks pastiprināts līdz pilnīgai karantīnai, lai mazinātu Covid-19 uzliesmojuma apjomus.
Pagājušajā piektdienā Izraēla kļuva par pirmo valsti, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ atkārtoti ieviesa valsts mēroga karantīnu. Veselības ministrija trešdien paziņoja, ka iepriekšējās diennakts laikā reģistrēts jauns koronavīrusa gadījumu skaits - 6950.
Lai arī nav skaidrs, tieši kā izpaudīsies "pilnīgās karantīnas" režīms, Izraēlas mediji vēsta, ka tā dēvētais kororanvīrusa kabinets nolēmis slēgt visu nesvarīgo uzņēmējdarbību un noteikt jaunus ierobežojumus protestiem un lūgšanām.
Mediji ziņo, ka protestos un lūgšanās varēs piedalīties ne vairāk kā 20 cilvēki un tiem jānotiek līdz viena kilometra rādiusā no savām mājām. Līdz šim uz protestiem un lūgšanām neattiecās sociālās distancēšanās noteikumi. Tiks slēgtas sinagogas, izņemot reliģisko svētku "Yom Kippur" laikā, kas sāksies svētdienas vakarā un beigsies 25 stundas vēlāk, kad dievlūdzējiem tiks atļauts lūgties mazās grupās. Netanjahu paziņoja, ka stingrākie ierobežojumi beigsies pēc ebreju svētku sezonas noslēguma 11.oktobrī, taču tiks pievienotas vēl divas nedēļas, cerams, ar vieglākiem ierobežojumiem.
Kopš pagājušajā piektdienā ieviestās karantīnas izraēlieši nedrīkst atrasties no savām mājām tālāk par kilometru, tiesa gan, ir izņēmumi attiecībā uz došanos uz darbu, došanos veikt būtiskus pirkumus un sportot. Slēgtas skolas un bērnudārzi.
Darbu sākt aizliegts daudziem uzņēmumiem, arī viesnīcām, tirdzniecības centriem, izklaides centriem, skaistumkopšanas saloniem, sporta centriem un peldbaseiniem. Lielveikali, aptiekas un pārtikas piegādes uzņēmumi turpina darboties. Telpās vienkopus nedrīkst pulcēties vairāk par desmit, bet ārpus telpām - vairāk par 20 cilvēkiem.
Ministri, kas iebilda pret otro karantīnas režīmu, to nodēvēja par katastrofu, brīdinot, ka darbu zaudēs simti tūkstoši cilvēku. Izraēla pirmo karantīnas režīmu izsludināja marta vidū, bet maijā ierobežojumus sāka mazināt. Pēc tam sākās otrais koronavīrusa uzliesmojuma vilnis.