Baltkrievijas varasiestādes visā valstī vāc cilvēkus dalībai 25. oktobrī ieplānotam varas atbalsta mītiņam Minskā, vēsta "Radio Svoboda" baltkrievu dienests. Šajā dienā beidzas opozīcijas līderes Svetlanas Tihanovskas pieteiktā "Tautas ultimāta" termiņš.
"Tautas ultimāts" paredz, ka līdz 25. oktobrim 26 gadus valdījušajam Aleksandram Lukašenko jāatkāpjas no amata, jābūt apturētai vardarbībai ielās un jābūt atbrīvotiem visiem politieslodzītajiem. Prasību neizpildīšanas gadījumā Tihanovska aicina cilvēkus 25. oktobrī iziet ielās un 26. oktobrī sākt nacionālo streiku.
"Radio Svoboda" baltkrievu redakcija ziņo, ka no Mogiļevas cilvēku nosūtīšanai dalībai Lukašenko atbalsta mītiņā tiek organizēti divi vilcieni ar 18 vagoniem. Vairāki medija avoti pastāstīja, ka uz mītņu Lukašenko atbalstam dosies arī kompānijas "Domačai" filiāļu darbinieki, kuriem pretējā gadījumā piedraudēts ar darba līguma laušanu.
Gomeļā savukārt braucējus uz Minsku vāc skolās. Kāds vietējais iedzīvotājs gan pastāstīja, ka cilvēki atsakās no brauciena, tāpēc uz galvaspilsētu brauks pārsvarā skolu direktori un personāls. Savukārt dažos uzņēmumos darbiniekiem piedāvāti divi atvaļinājumi, ja viņi piedalīsies varas atbalsta mītiņā.
No Polockas saņemtas ziņas, ka mācību iestādes saņēmušas rīkojumu uz pasākumu Minskā nosūtīt kā minimums sešus cilvēkus. Autobusi ļaudis nogādāšot Minskā septiņos no rīta, bet atpakaļ izbraukšot septiņos vakarā.
Arī kāds Grodņas iedzīvotājs informē, ka uz Minsku dosies pārsvarā skolotāji un ka viņa darbavieta (viena no skolām) saņēmusi rīkojumu par vismaz piecu cilvēku nosūtīšanu uz galvaspilsētu.
Mītiņa dalībnieku apzināšana notiek arī Minskā. Rūpnīcas "Kristāls" darbinieki stāsta, ka viņiem draudēts ar atlaišanu, ja nepiedalīsies valdības atbalsta mītiņā 25. oktobrī. Tāpat piespiedu kārtā dalībai mītiņā motivēti 13. ģimnāzijas darbinieki.
Baltkrievijā kopš 9. augusta notiek plaši tautas protesti pret 26 gadus valdījušo Aleksandru Lukašenko un prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Drošības iestādes brutāli vēršas pret demonstrantiem, par ko medijos parādās arvien jaunas liecības.
ANO ir zināms par vismaz 450 dokumentētiem spīdzināšanas gadījumiem. Te kāda vīrieša stāsts, kā viņu OMON miliči izvaroja ar steku. Te redzams gadījums, kā milicis sit sievieti. Te lasāms stāsts par kāda medijos popularitāti guvuša foto varoni, te video redzams, kā drošībnieks tiešā tēmējumā sašauj žurnālisti. Par piedzīvoto pastāstīja arī divi Minskā aizturēti Latvijas pilsoņi. Savukārt kāda Krievijas blogera stāsts te. Bet šeit biedējošs video no OMON aizturēšanas automašīnas.
Pats Aleksandrs Lukašenko, diskreditējot protestu nozīmi, ir izteicies par miermīlīgo protestu dalībniekiem kā "aitām", "žurkām", bijušajiem kriminālnoziedzniekiem, kuri ir bezdarbnieki, kā arī apgalvojis, ka ap 60% visu demonstrantu atrodas dažādu vielu reibumā. Varasiestādes arī izplata stāstus, ka protestētāji saņem naudu, bet prezidents biedē ar NATO draudiem pie valsts robežām.
Lukašenko arī paziņoja, ka 60% fotogrāfiju ar vardarbībā cietušajiem ir "feiks" . Lukašenko arī apgalvoja, ka cilvēki paši uzkrāsojuši sev zilumus, lai apmelotu OMON. Vienlaikus viņš aicināja "piedot drošībnieku kļūdas". "Tie ir jūsu cilvēki. Pat, ja viņi ir kļūdījušies, piedodiet viņiem," drošībniekus aizstāvēja Lukašenko.
Pats Lukašenko savu leģitimitāti kā prezidents zaudējis pēc Rietumos neatzītajām prezidenta vēlēšanām, kurām sekoja plaši protesti un varasiestāžu mēģinājumi ar spēku tos apslāpēt, kā arī negaidīti sarīkotās inaugurācijas.