Covid-19 ir komunikācijas krīze, un tā nav tikai pandēmija, attālināti uzrunājot diskusijas "Atbilde infodēmijai" dalībniekus un skatītājus, pauda ANO Ģenerālās Asamblejas prezidents Volkans Bozkirs.
Uzrunā viņš pateicās par svarīgo tikšanos, lai savstarpēji varētu apmainīties ar valstu labajām pieredzēt cīņā ar dezinformāciju. Bozkirs uzsvēra, ka Covid-19 pandēmija ir nesusi ciešanas miljoniem cilvēkiem. Pandēmija ir ietekmējusi ne tikai valstu veselības sistēmas, bet arī ekonomiku.
Tāpat viņš atzīmēja, ka, neatkarīgi no vīrusa un tā ietekmes, valstīm jāsaskaras arī ar citām parādībām, kā, piemērāmam, dezinformāciju un infodēmiju, kura prasījusi cilvēku dzīvības.
Bozkirs norādīja, ka dezinformācija ir bīstama arī vakcīnu jautājumā. Dezinformācija ir likusi atkāpties pāris soļus atpakaļ. Viņš akcentēja, ka uzticība institūcijām ir būtiska, lai nodrošinātu uzticamas informācijas izplatību. Pēc viņa teiktā, ir visai ticami, ka cilvēki vērsīsies pie tiem avotiem, kuru rīcībā var būt nepārbaudīta informācija, jo cilvēki vairs neuzticas tradicionālajiem avotiem. Tas uzliekot īpašu atbildību institūcijām lokālā, nacionālā un starptautiskā līmenī, lai kopā rīkotos efektīvi un godīgi.
Viņaprāt, ir nepieciešams investēt institūcijās, arī tādās kā Pasaules Veselības organizācijā (PVO), lai nodrošinātu, ka tās var stāties pretim Covid-19 izaicinājumiem. Bozkirs norādīja, ka pasaulē cilvēkus pārsātina informācija un šajā procesā izšķiroša loma ir kritiskajai domāšanai, lai izvērtētu saņemtās informācijas atbilstību un precizitāti.
Bozkirs norādīja, ka dalībvalstis ir paudušas bažas par dezinformācijas un arī propagandās izplatību. Viņš piekrita, ka jāveic darbības, lai stātos pretim dezinformācijai ne tikai tiešsaistē, bet arī dzīvē. Viņš atgādināja, ka dezinformācija nav jauns koncepts vai jauns uzvedības modelis, tomēr to pastāvēšana Covid-19 kontekstā palielina riskus un kolektīvo spēju reaģēt. Bozkirs atzīmēja, ka žurnālistiem ir būtiska loma, lai sabiedrība varētu pieņemt zinošus lēmumus.