Uzņēmums plāno vakcīnas pārdot par pašizmaksu un nodrošinās tās vakcinācijas aliansei "Gavi", virtuālajā apaļajā galdā Ženēvā sacīja uzņēmuma zinātniskais direktors Pauls Stofelss.
Vakcīna šobrīd atrodas klīnisko izmēģinājumu noslēguma stadijā, un tajā 200 vietās ASV un citās valstīs iesaistīti 60 000 cilvēku.
Rezultāti ir gaidāmi janvāra beigās.
Trešās fāzes izmēģinājumi, kas uz īsu brīdi tika pārtraukti, kad viens cilvēks saslima, tagad atkal ir atsākti "ar pilniem apgriezieniem," sacīja Stofelss. "Mūsu mērķis ir efektivitātes un drošības rezultāti janvārī."
Uzņēmums "AstraZeneca", kas ir viens no galvenajiem sāncenšiem vakcīnu izstrādes laukā, solījis, ka pārdos savu vakcīnu par 2,50 eiro par devu. Uzņēmums "Pfizer" ASV mērķē uz augstāku cenu – aptuveni 40 dolāriem.
Atšķirībā no sāncenšu vakcīnām, kas jāglabā ārkārtīgi zemās temperatūrās, "Johnson & Johnson" vakcīna var tikt glabāta divu grādu temperatūrā.
Jau ziņots, ka Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests šodien sācis programmu iedzīvotāju vakcinēšanai pret Covid-19.
Aptuveni 70 slimnīcās visā Lielbritānijā cilvēkiem, kas vecāki par 80 gadiem, un veselības aprūpes darbiniekiem tiks injicēta ASV farmācijas giganta "Pfizer" un Vācijas kompānijas "BioNTech" izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu.
Lielbritānija ir pirmā valsts pasaulē, kas izmantos šo vakcīnu, ko Lielbritānijas zāļu aģentūra apstiprināja pagājušajā nedēļā.