Desmit potenciāli lielākās 2021. gada humānās krīzes
Foto: AFP/Scanpix/LETA
Covid-19 vakcīnas Rietumu pasaulei ļauj uzelpot un cerēt, ka jau šogad aktuālākās ziņas kādā brīdī vairs nebūs saistītas ar globālo pandēmiju. Tomēr līdz vakcīnu nonākšanai līdz katram pasaules iedzīvotājam paies laiks, un jau tagad ir zināms, ka Covid-19 pandēmija un tās radītā ekonomiskā krīze tikai vēl vairāk padziļinās citas jau līdz šim pastāvējušās problēmas. Daudzas nabadzīgākās valsts drīz pēc pandēmijas sākuma brīdināja, ka ierobežojumu ieviešana tām draudētu ar daudz lielāku mirušo skaitu no bada un citām slimībām nekā paša Covid-19.

Atbilstoši nevalstiskās organizācijas "The International Rescue Committee" (IRC) ziņojumam faktiski visas lielākās humānās krīzes šogad spēcīgi ietekmēs pandēmija un tās radītās sekas. Vairumā nacionāla līmeņa krīžu pamatā ir bads, bruņoti konflikti un dabas kataklizmas, bet pandēmija tās tikai padziļinās.

Kā atzīmēts ziņojumā, ASV balstītās un galvenokārt ASV Valsts departamenta finansētās palīdzības organizācija par galveno šo krīžu cēloni uzskata pasaules līderu bezdarbību. Noplokot Covid-19 pandēmijas radītajam haosam un sarežģījumiem attīstītajos Rietumos, 2021. gadā redzēsim, kā šis pārbaudījumu pilnais gads atsauksies uz tiem, kuri ir visneaizsargātākie, atzīmē organizācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!