Covid-19: Kā Ķīna pandēmijas laikā stiprina diplomātiskās saites
Foto: AFP/Scanpix/LETA
Ar naftu bagāto Līča valstu un melno zeltu daudz patērējošās Ķīnas attiecības labas ir jau sen, bet pandēmijas laikā tās ievērojami stiprinājušās. Cīņa ar globālo Covid-19 pandēmiju ļāvušas Ķīnai kļūt ne tikai par tirdzniecības, bet arī zinātnes nozares partneri, un pat labdari, raksta Tālo Austrumu medijs "Diplomat".

Līča valstis vienas no pirmajām apstiprināja Ķīnas Nacionālās farmaceitiskās grupas korporācijas jeb "Sinopharm" izstrādātās vakcīnas. Apvienotie Arābu Emirāti šīs vakcīnas apstiprināja jau 9. decembrī, tādējādi kļūstot par pirmo valsti pasaulē, kas to izdara. Drīz AAE piemēram sekoja Bahreinas Karaliste, un abās valstīs vakcinēšana pilnā sparā notiek jau kopš decembra vidus. Zīmīgi, ka pašā Ķīnā apstiprinājums šīs vakcīnas izmantošanai tika pieņemts tikai 31. decembrī.

Sākotnēji rezultāti rādīja, ka vakcīnas efektivitāte esot bijusi 86% jeb sliktāka nekā ES plaši izmantotajām "Moderna" un "Pfizer/BioNTech" vakcīnām, kurām tā ir virs 90%. Tagad kompānija pēc atkārtotām pārbaudēm paziņojusi, ka vakcīnas efektivitāte ir vēl zemāka – 79%, vēsta "Bloomberg". "Diplomat" atzīmē, ka vairumā valstu minimālais pieļaujamais vakcīnas efektivitātes līmenis ir 50%, un tādēļ tās joprojām ir atbilstošas izmantošanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!