Polija un Ukraina mudina Baidenu nepieļaut 'Nord Stream 2' pabeigšanu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas un Polijas ārlietu ministri Dmitro Kuleba un Zbigņevs Rau kopīgā rakstā, kas publicēts izdevumā "Politico", pirmdien aicina ASV prezidentu Džo Baidenu nepieļaut Krieviju un Vāciju savienojošā gāzesvada "Nord Stream 2" pabeigšanu.

"Polija un Ukraina jau pirms laba laika brīdinājušas par briesmām, kas ir saistītas ar "Nord Stream 2" būvniecību. Mūsu aicinājumi uz modrību un drosmi tika sadzirdēti ASV Kongresā, kas uzstāj uz soļiem, lai apturētu šo bīstamo, strīdus raisošo projektu," atgādina ministri.

"Mēs aicinām ASV prezidentu Džo Baidenu izmantot visus viņa rīcībā esošos līdzekļus, lai nepieļautu projekta pabeigšanu," teikts publikācijā.

"Ir nepieciešams noraidīt apgalvojumus, ka ""Nord Stream 2" kļuvis "pārāk liels, lai ciestu neveiksmi", un ka tas vienkārši ir jāpabeidz. Ja projekts būs veiksmīgs, Krievija var mēģināt pārliecināt Ukrainas sabiedrību, ka Rietumi nerūpējas paši par saviem principiem un galu galā arī ne par Ukrainas drošību un uzplaukumu," skaidro ministri.

Baidens "Nord Stream 2" uzskata par "sliktu darījumu" Eiropas Savienībai (ES), otrdien preses brīfingā sacīja Baltā nama preses sekretāre Džena Psaki, norādot, ka Vašingtonas negatīvā attieksme pret gāzesvadu nav mainījusies.

Vašingtona uzmanīgi seko līdzi tam, kā notiek gāzesvada būvniecība, kā arī izvērtē iespējamo sankciju efektivitāti, viņa piebilda.

Psaki uzsvēra, ka lēmums par tālākiem soļiem tiks pieņemts "koordinācijā ar [ASV] sabiedrotajiem un partneriem".

ASV un Vācija risina sarunas par "Nord Stream 2" iespējamo likteni, pagājušajā nedēļā ziņoja laikraksts "Wall Street Journal".

Vācijas valdības oficiālā pozīcija palikusi nemainīga – tā šo projektu atbalsta.

Iepriekš vairāki mediji, atsaucoties uz saviem avotiem, vēstīja, ka varētu tikt apspriests gāzesvada pabeigšanas moratorijs apmaiņā pret ASV atteikšanos no sankcijām.

Sarunu rezultātā Krievijai varētu tikt izvirzītas prasības – tā sniedz garantijas, ka gāzesvada iespējamā darbības uzsākšana nenovedīs pie gāzes tranzīta apturēšanas caur Ukrainu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!