Honkongiešiem ir tikai trīs mēneši, pirms beidzas derīguma termiņš pirmajai "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu partijai, brīdināja Dzans.
"Visām vakcīnām ir derīguma termiņi," viņš piebilda.
Honkonga ir nodrošinājusi sev pietiekami daudz Covid-19 vakcīnu, lai sapotētu visus savus 7,5 miljonus iedzīvotāju un vēl pāri paliktu. Taču daudzi cilvēki nevēlas vakcinēties, kas daļēji skaidrojams ar neuzticību valdībai, internetā sastopamo dezinformāciju par vakcīnām un sajūtu, ka potēšanās nav steidzama lieta, jo epidemioloģiskā situācija Honkongā ir salīdzinoši laba.
"Visa pasaule dzenas pēc vakcīnām, un nav pareizi, ka mēs varam nopirkt vakcīnu nakts laikā un mums tā ir. Tas, kas mums ir tagad, droši vien ir viss, kas mums būs atlikušo gadu," sacīja Dzans.
Honkonga iegādājās 7,5 miljonus "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas devu un tik pat daudz Ķīnā ražotās vakcīnas "Sinovac" devu.
Pasaules Veselības organizācija (PVO) vēl nav apstiprinājusi "Sinovac", bet Honkongā to atļauts izmantot.
Honkonga arī bija aizrunājusi 7,5 miljonus "AstraZeneca" vakcīnas devu, bet pēcāk atteicās no to iegādes, varasiestādēm skaidrojot, ka tā vietā naudu plānots rezervēt otrās paaudzes vakcīnām nākamajā gadā.
Līdz šim Honkongā vienu Covid-19 vakcīnas devu saņēmuši tikai 19% cilvēku, bet abas devas 14%.
Vakcinēties vilcinās pat Honkongas mediķi. Honkongas Slimnīcu pārvalde šomēnes atklāja, ka vakcinējusies tikai trešā daļa darbinieku.
Honkongai līdz šim piegādātas 3 263 000 "Pfizer"/"BioNTech" devu, no kurām izlietotas tikai 1 231 600.