Ja bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili ieradīsies Gruzijā, viņš tiks aizturēts, otrdien brīdināja premjerministrs Iraklijs Garibašvili.
"Tiklīdz Saakašvili spers kāju mūsu zemē, viņš tiks aizturēts un nosūtīts uz cietumu," žurnālistiem sacīja premjers, komentējot Saakašvili nodomu ierasties Gruzijā 2. oktobrī.
"Saakašvili ir aizmuguriski notiesāts, un viņš ir pelnījis cietumu," piebilda Garibašvili. "Viņa cerības, ka cilvēki iznāks ielās un viņu aizsargās, ir maldīgas."
"Šodien mūsu valsts ir spēcīga, un šodien nav 2003. gads, kad viņš nāca pie varas, pateicoties haosam un nestabilitātei. Jebkura provokācija tiks novērsta likuma ietvaros," uzsvēra premjers.
Saakašvili sociālajos tīklos pavēstījis, ka nopircis biļeti lidojumam no Kijevas uz Tbilisi 2.oktobrī, kad Gruzijā notiek pašvaldību vēlēšanas.
Viņš aicināja savus atbalstītājus pēc vēlēšanu noslēguma iziet pilsētu un ciemu ielās, lai "aizstāvētu sasniegto uzvaru".
Gruzijas lielākā opozīcijas spēka Apvienotās nacionālās kustības dibinātājs Saakašvili Gruzijā izsludināts meklēšanā saistībā ar apsūdzībām amata ļaunprātīgā izmantošanā. Saakašvili apsūdzības noraida, tās dēvējot par politiski motivētām.
Gruzija pērn ieslīga politiskā haosā pēc parlamenta vēlēšanām, kurās ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja valdošā partija "Gruzijas sapnis". Opozīcija apgalvo, ka vēlēšanu rezultāti ir falsificēti.
Maijā ar Eiropadomes prezidenta Šarla Mišela starpniecību partiju starpā tika panākta vienošanās, kurā "Gruzijas sapnis" solīja sarīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, ja pašvaldību vēlēšanās sestdien saņems mazāk nekā 43% balsu.
Tomēr jūlijā valdošā partija vienošanos vienpusējā kārtā pameta, izsaucot asu Eiropas Savienības (ES) un ASV kritiku.
Video vēstījumā pirmdien Saakašvili pauda, ka ar ES starpniecību panāktā vienošanās ir spēkā, sakot, ka gaidāmās vēlēšanas ir referendums par ["Gruzijas sapņa dibinātāja Bidzinas] Ivanišvili atstādināšanu no varas".
Oligarhs Ivanišvili, kas ir Gruzijas bagātākais cilvēks un bijušais premjers, atbilstoši izplatītam viedoklim joprojām vada galvenos procesus valstī, tiesa gan, viņš pats apgalvo, ka politikā vairs nepiedalās.
Kritiķi viņu apsūdz par likumsargu izmantošanu, lai sodītu politiskos oponentus un kritiski noskaņotos žurnālistus.
Rietumos vairojoties bažām par valdošās partijas pieturēšanos pie demokrātijas principiem, ASV devušas mājienu, ka "Gruzijas sapņa" amatpersonām var tikt noteiktas sankcijas.