Divas nelielas demokrātiskās Taivānas salas Dzjiņmeņa un Mazā Dzjiņmeņa, kā arī nelielā Ši jeb Lauvu sala (attēlā) atrodas vien aptuveni trīs kilometru attālumā no komunistiskās Ķīnas Tautas Republikas krastiem. "Reuters" fotogrāfe Anna Vanga iemūžinājusi vairākus piekrastē jau desmitgadēm redzamos bunkurus, kā arī šeit mītošo ikdienas dzīvi.
Taivānas sabiedrība Ķīnas invāzijas draudos dzīvo kopš pilsoņkara 1949. gadā, kad republikas aizstāvji līdz ar komunistu militārajiem panākumiem atkāpās no kontinentālās daļas uz Taivānu un citām salām. Dažas no tām republikas pārstāvjiem izdevies noturēt pat pašā piekrastē vien nedaudz kilometrus no komunistu lielvaras. Lielākā no tām ir Dzjiņmeņa, kurā šobrīd mīt vairāk nekā 120 000 cilvēku. Salīdzinājumam, otrpus šaurumam Ķīnas kontinentālajā daļā esošajā Sjameņas pilsētā (titulattēlā redzamās augstceltnes fonā) dzīvo vairāk nekā pieci miljoni iedzīvotāju.
Pēdējo reizi aktīva karadarbība par salu kontroli norisinājās 1958. gadā. Tiek uzskatīts, ka tā dēvētās otrās Taivānas šauruma krīzes laikā Ķīnas Tautas Republikas spēki vēlējās pārbaudīt ASV patieso gatavību aizstāvēt salas. Tās tika apšaudītas no krasta ar artilēriju, norisinājās neveiksmīga desanta operācija, kā arī tika notriektas vairākas kara lidmašīnas un jūras kaujā zaudēti kuģi.