Ukraina līdzās robežai ar Baltkrieviju izvietos drošības struktūru papildspēkus - vairākus tūkstošus robežsargu, nacionālo gvardu un policistu, ceturtdien pavēstīja iekšlietu ministrs Deniss Monastirskis, vienlaikus Baltkrievijā turpinoties migrantu krīzei, ko izraisījusi diktatora Aleksandra Lukašenko hibrīdoperācija pret Eiropas Savienību (ES).
Tūkstošiem Ukrainas drošības struktūru pārstāvju Baltkrievijas pierobežā piedalīsies manevros, "lai konfrontētu potenciālo krīzi ar migrantiem", sacīja ministrs.
Tur tiks izvietoti 8500 drošības struktūru dalībnieku, iepriekš neplānotā vizītē Volīnijas apgabalā pavēstīja Monastirskis.
Šajā grupā būs 3000 robežsargu, 3500 nacionālo gvardu un 2000 policistu, paskaidroja ministrs.
"Iesaistīta tiks Iekšlietu ministrijas aviācija, arī 15 helikopteri," viņš sacīja, piebilstot, ka šie pasākumi sekmēs "nelegālo migrantu atturēšanu".
Kā ceturtdien apliecināja Ukrainas robežsardze, saistībā ar Baltkrievijas migrantu krīzi līdz šim "nekādi draudi" nav novēroti.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien runāja ar Lietuvas kolēģi Gitanu Nausēdu un solīja "adekvāti reaģēt uz robežas situācijas attīstību".
Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.
ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.
Polijas premjers Mateušs Moraveckis, otrdien uzrunājot savas valsts parlamentu, apsūdzēja Putinu, ka viņš ir Baltkrievijas migrantu krīzes patiesais kurators.
"Šim uzbrukumam, ko īsteno Lukašenko, vadītājs ir Maskavā prezidenta Putina personā," uzrunājot Polijas parlamenta ārkārtas sēdi, sacīja Polijas premjers.