Ukraina pirmdien aicināja uz ātru rīcību, lai atturētu Krieviju no iebrukuma, un atzina, ka Krievijas militāra operācija varētu tikt sākta "acumirklī".
Rietumvalstis šomēnes ir cēlušas trauksmi par Krievijas militāro aktivitāti Ukrainas tuvumā, un ASV paziņoja, ka tai ir "reālas bažas" par jaunu Krievijas karaspēka koncentrēšanos pie Ukrainas robežas.
"Ir labāk rīkoties tagad, nevis vēlāk," lai "atturētu Krieviju", preses konferencē ārvalstu medijiem paziņoja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.
"Tas, ko mēs redzam, ir ļoti nopietni. Krievija ir dislocējusi lielu militāru spēku apgabalos Ukrainas valsts robežas tuvumā."
Kuleba sacīja, ka Krievija ir koncentrējusi 115 000 karavīru ap Ukrainu, anektētajā Krimas pussalā un divos Ukrainas austrumu apgabalos, kurus okupējuši prokrieviskie separātisti.
Viņš piebilda, ka ir dislocēti arī tanki, artilērija, elektroniskās karadarbības sistēmas, gaisa un jūras kara spēki.
"Ja Krievija nolems īstenot militāru operāciju, lietas notiks burtiski acumirklī," ministrs sacīja reportieriem.
Viņš tomēr piebilda, ka Ukraina, kuras armija ir kļuvusi 'nesalīdzināmi stiprāka" nekā 2014. gadā, kad separātistu kaujinieki ieņēma lielu daļu no Doņeckas un Luhanskas apgabaliem, "cīnīsies pretī".
Kijeva un tās Rietumu sabiedrotie apsūdz Krieviju karaspēka un ieroču sūtīšanā separātistu atbalstīšanai, bet Maskava to noliedz.
Savukārt Ukrainas Drošības dienesta Kiberdrošības departamenta vadītājs Iļja Vitjuks paziņojis, ka valstī situāciju destabilizē apmēram 7000 Krievijas specdienestu darbinieku.
"Pašlaik attiecībā uz Ukrainu strādā ap 7000 specdienestu darbinieku no Krievijas Federācijas teritorijas," viņš paziņoja intervijā raidījumam "Vārda brīvība".
Vitjuks norādīja, ka kopš gada sākuma viņa vadītā nodaļa bloķējusi 15 sazarotus tīklus ar interneta aģitatoriem, kas vēršas pret Ukrainu, un slēgusi 20 botu fermas, kurām kopumā bijuši vairāk nekā 150 000 kontu sociālajos tīklos.
"Tie it kā ir 150 000 cilvēku, kuri kaut ko komentē, dalās, raksta un vērtē notikumus. Mēs veicām iepriekš nepieredzētu īpašo operāciju pret hakeru grupējumu "Armagedon", kurš darbojas Krievijas Federālā drošības dienesta štatā un strādā no Krimas teritorijas," piebilda Ukrainas Drošības dienesta Kiberdrošības departamenta vadītājs.
Krievija pavasarī koncentrēja apmēram 100 000 karavīri pie Ukrainas robežas, bet vēlāk paziņoja par to atvilkšanu.
Ukraina, ASV, NATO un Eiropas Savienība ir cēlušas trauksmi par jaunu Krievijas bruņoto spēku kustību pēdējās nedēļās un brīdinājušas par iespējamu iebrukumu. Maskava to ir noliegusi, apsūdzējusi Kijevu "provokācijās" un vainojusi Vašingtonu saspīlējuma eskalācijā reģionā.
Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs atzina, ka Krievijas spēku kustība "turpina" radīt bažas, un apsolīja ASV atbalstu Ukrainas spēkiem. Viņš tomēr sacīja, ka "neparedz nekādu ASV militāru iejaukšanos šajā konfliktā".