Austrijas kanclers ticies ar Putinu
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Austrijas kanclers Karls Nēhammers pirmdien Piemaskavā ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kļūstot par pirmo kādas Eiropas valsts līderi, kurš ticies ar Putinu kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā sākuma.

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs pavēstīja, ka sarunas rezidencē Piemaskavā slēgtā formātā ilgušas pusotru stundu un nekādi paziņojumi presei nesekos.

Pēc Peskova teiktā, uz tādu formātu uzstājusi Austrijas puse.

Nēhammera sarunās aicinājis izbeigt karu, norādot, ka zaudētājas ir abas puses.

"Sarunas ar prezidentu Putinu bija ļoti tiešas, atklātas un smagas," pavēstīja Nēhammers. Viņš sacīja, ka pievērsies krievu pastrādātajiem kara noziegumiem Bučā un citviet un uzsvēris, ka vainīgie ir jāsauc pie atbildības.

Putins "lielā mērā atrodas kara loģikā", žurnālistiem sacīja kanclers. "Ja jūs vaicājat man, vai es esmu noskaņots optimistiski vai pesimistiski, tad es drīzāk esmu noskaņots pesimistiski".

"Miera sarunas vienmēr prasa daudz laika, bet kara loģika saka netērē daudz laika un dodies tieši kaujā," viņš piebilda.

Nēhammers sacīja, ka pēc sarunām ar Putinu runājis ar Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu un Vācijas kancleru Olafu Šolcu un paudis viņiem, ka šādas tikšanās ir nepieciešamas, lai tiešā formā paustu Eiropas sašutumu par Krievijas darbībām.

"Krievijas pusē ir ļoti maza interese tieši tikties" ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, sacīja kanclers.

Vienīgais cerību stars ir tas, ka Putinam joprojām ir interese par Stambulas miera sarunām, viņš piebilda.

Nēhammers pirms tikšanās ar Putinu tviterī paziņoja, ka grasās apspriest uguns pārtraukšanu Ukrainā, humāno koridoru izveidi un kara noziegumu izmeklēšanu.

Nēhammers ir pirmais kādas Eiropas valsts līderis, kurš ticies ar Putinu kopš 24.februāra, kad Putins deva pavēli savai armijai sākt iebrukumu Ukrainā.

Francijas prezidents Emanuels Makrons vairākkārt šajā laikā ir telefoniski sazinājies ar Putinu.

Austrija ir starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, kuras ir atkarīgas no Krievijas gāzes piegādēm un tādēļ atturīgi izturas pret iespējām noteikt energoresursu embargo.

Sestdien Nēhammers apmeklēja Ukrainu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!