Ukrainas Hersonas apgabala okupantu varas pārstāvji paziņojuši, ka pēc 24. februāra dzimušajiem automātiski tiks piešķirta Krievijas pilsonība, ziņo ukraiņu medijs "Focus".
Par to 16. jūnijā paziņojis okupantu tā saucamais reģiona militāri civilās administrācijas vadītāja vietnieks Kirils Stremousovs, vēsta medijs, atsaucoties uz Krievijas propagandas aģentūru TASS.
"Bērni Hersonas apgabalā, kuri dzimuši pēc 24. februāra, automātiski saņem Krievijas pilsonību," žurnālisti citēja okupantu atbalstītāju.
Savukārt okupētajās teritorijās palikušie bāreņi Krievijas pilsonību jau esot saņēmuši.
Saskaņā ar Stremousova teikto, pēc krievu pasēm ir radies liels pieprasījums un "ļaužu masas stāv pēc tām rindā". Krievijas propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti" citējusi Stremousova teikto, ka Krievijas pilsonības iegūšanai ir saņemti vairāk nekā 10 000 pieteikumu.
Iepriekš Ukrainas Odesas apgabala militārās administrācijas runasvīrs Sergejs Bračuks ziņoja, ka Krievijas pases Hersonā vēlējušies iegūt tikai 23 cilvēki – pārsvarā okupantu līdzzinātāji.
Maija beigās Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par Krievijas pilsonības vienkāršotu piešķiršanu Ukrainas Zaporižjas un Hersonas apgabalu iedzīvotājiem. Lai veicinātu pasu iegūšanas procesu, okupanti Hersonas apgabalā nolēmuši izmaksāt 10 000 Krievijas rubļu (167 eiro) pabalstu katram agresorvalsts pases saņēmējam, norāda "Focus".
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".
Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.
Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.