Maskava, domājams, aktīvi gatavojas referendumam par tā sauktās "Doneckas tautas republikas" (DNR) pievienošanu Krievijai, tomēr nav skaidrs, vai jau ir pieņemts gala lēmums par balsojuma sākšanu, savā ikdienas ziņojumā par situāciju Ukrainā, pirmdien vēsta Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.
"2022. gada 11. augustā Krievijas mediji vēstīja, ka tā sauktās "Doneckas tautas republikas" galva Deniss Pušiļins paziņoja, ka "referenduma" par DNR iekļaušanu Krievijas sastāva datums tiks izziņots pēc pilnīgas DNR "atbrīvošanas". Iepriekš, 2022. gada jūnijā, izmeklējošie žurnālisti publicēja pierādījumus par to, ka DTR plāno stratēģiju šāda referenduma sarīkošanai un vismaz 70% balsu par labu apvienošanai ar Krieviju nodrošināšanai," teikts britu ministrijas paziņojumā.
"Kremlis, domājams, līdzšinējo militāro nespēju okupēt visu Doneckas apgabalu vērtēs kā neveiksmi savu maksimālo mērķu sasniegšanai Ukrainā," nobeigumā secina briti.
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".
Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.
Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.