MISC 2.0 - 15811
Foto: SIPA/Scanpix/LETA
Lielākajā daļā Hersonas apkaimē esošo okupantu vienību, visdrīzāk, nav pietiekami daudz cilvēku, un tās ir atkarīgas no trauslām piegādes līnijām pa prāmju un pontonu tiltiem pāri Dņeprai, teikts jaunākajā izlūkošanas informācijā, kuru publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Londona ziņo, ka kopš augusta sākuma Krievija ir pielikusi ievērojamas pūles, lai pastiprinātu savus spēkus Dņepras upes rietumu krastā ap Hersonu. Dienvidu militārā apgabala (SMD) 49. apvienotā armija, visticamāk, ir papildināta ar Austrumu militārā apgabala (EMD) 35. kombinētās armijas vienībām.

Šī SMD un EMD vienību integrācija liecina par būtisku Krievijas spēku reorganizāciju Ukrainā, atzīmē Lielbritānijas ministrija.

Pastāv reāla iespēja, ka Krievija ir sākusi racionalizēt vairākas, daļēji neatkarīgas, operatīvās komandas, kas veicināja tās slikto sniegumu iebrukuma sākumā. Ja Ukrainai izdosies veikt ilgstošas uzbrukuma operācijas, šīs nepārbaudītās okupantu struktūras vienotība, iespējams, būs galvenais faktors Krievijas aizsardzības ilgtspējā dienvidos, noslēgumā raksta britu izlūki.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!