Izjuma
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ukrainas tiesībsargs Dmitro Lubinecs savā "Telegram" kanālā parādījis okupantu ierīkotu spīdzināšanas telpu kādā pagrabā Izjumā.

Ombuda publicētajā video redzama šaura pagraba telpa, kurā grīda izklāta ar linoleju. Lubinecs stāsta, ka tāds grīdas segums izmantots, lai varētu viegli nomazgāt asinis pēc spīdzināšanas.

Telpā ir arī galds, pie kura sēdējusi Krievijas militārpersona un protokolējusi nopratināšanas gaitu.

"Mums ir daudzu ļaužu liecības, ka tieši šeit notika spīdzināšanas. Te sēdēja Krievijas pārstāvis, bet citi izsita liecības par spiegošanu Ukrainas spēku labā," stāsta ombuds.

Ceturtdien kļuva zināms, ka mežā pie Izjumas atrasta masu apbedījumu vieta, kur aprakti aptuveni 400 līķi. Šo atradumu komentēja arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Izjuma ir viena no pilsētām, kas atbrīvota Ukrainas spēku veiksmīgā pretuzbrukuma laikā. Kopš septembra sākuma Ukrainas aizstāvji ir atbrīvojuši simtiem apdzīvotu vietu un tūkstošiem kvadrātkilometrus teritorijas. Par okupācijas spēku sagrāvi Harkivas apgabalā var klausīties arī raidījumā "Komandcentrs".

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!