Krievijas prezidents šonedēļ draudēja, ka, iespējams, veiktajā iebrukumā Ukrainā izmantos kodolieročus, kas liek ASV un to sabiedrotajiem, kā arī Putina draugiem Ķīnā un citur, izlemt, kā viņi reaģēs, vēsta laikraksts "The Washington Post".
Iebrukuma eskalācija līdz kodolieroču izmantošanai nebūtu veids, kā Putins spētu iegūt uzvaru, tā būtu iespēja izvairīties no pilnīga fiasko. Atšķirībā no demokrātiskajiem līderiem, Kremļa vadītājam nav iespējas graciozi atkāpties pēc visiem nodarītajiem zaudējumiem. Zinot caru vēsturi, Putins apzinās, ka atkāpšanās gadījumā, beigas varētu būt neparedzamas.
Šī iemesla dēļ Putins varētu atkāpties no Krievijas militārās doktrīnas un uzsākt to, ko Rietumi dēvē par "eskalāciju, lai deeskalētu", proti, izmantot kodolieročus, lai nezaudētu konvencionālo karu. Putins, visticamāk, izmantotu vienu vai vairākus taktiskos kodolieročus. Tiem atšķirībā no stratēģiskajiem kodolieročiem ir mazāka jauda un rādiuss. Līdz ar to, ar tiem pietiek, lai Maskava likvidētu Ukrainas armijas pozīciju vai loģistikas centru, bet tie ir pārāk "mazi", lai iznīcinātu veselu pilsētu.