Krievijas diktators Vladimirs Putins trešdien parakstījis likumus par četru daļēji okupēto Ukrainas reģionu iekļaušanu Krievijas sastāvā, tādā veidā pabeidzot aneksijas procesu, vēsta raidsabiedrība BBC.
Uz šo likumu pamata tiek veiktas izmaiņas Krievijas konstitūcijā, kā Krievijas Federācijas subjektus iekļaujot Ukrainas Hersonas un Zaporižjas apgabalus, kā arī Donecakas un Luhanskas apgabalos izveidotās pseidorepublikas.
Tāpat Putins parakstījis likumus par līgumu ar šajās teritorijās izveidotajiem veidojumiem ratifikāciju.
Pašus līgumus par Ukrainas teritoriju pievienošanu Krievijai Putins un okupēto apgabalu vadītāji-ielikteņi parakstīja svinīgā ceremonijā Kremlī 30. septembrī.
Pēc tam tos ratificēja Federāciju padomē un Valsts domē, kā arī apstiprināja Konstitucionālā tiesa. Tāpat Federāciju padome vienbalsīgi pieņēma konstitucionālos likumus par Ukrainas teritoriju pievienošanu.
Aneksiju Kremlis pamatoja ar okupētajās teritorijās veiktiem neviena neatzītiem "referendumiem", kas notika no 23. līdz 27. septembrim.
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".
Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.
Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.