Ukraina tanks
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas bruņotie spēki no okupantiem atbrīvojuši vēl piecas apdzīvotās vietas Hersonas apgabalā, atsaucoties uz operatīvās pavēlniecības "Dienvidi" paziņojumu, vēsta aģentūra UNIAN.

Situācija operāciju zonā ir saspringta, bet kontrolējama, skaidro "Dienvidi" runasvīrs Vladislavs Nazarovs. Turpinās pretinieka spēku, vadības sistēmu un loģistikas iznīcināšana.

"Mūsu vienības nostiprinājušas veiksmi, atbrīvojot Novovasiļivku, Novohrihorivku, Novokamjanku, Trifonivku un Červonogu Berislavskas rajonā. Tur turpinās stabilizācijas pasākumi sociālās un kritiskās infrastruktūras reanimācijai," teikts paziņojumā.

DeepState ekrānuzņēmums

Pretinieks pastiprināti veic gaisa izlūkošanu 17 apdzīvotajās vietās gar frontes līniju un turpina Ukrainas pozīciju apšaudīšanu.

Savukārt 11. oktobra rītā Ukrainas teritorijas masīvo raķešu apšaužu aizsegā pretinieks ar tanku atbalstu uzbruka pie Iščenkas, taču, ciešot zaudējumus bija spiests atkāpties, atklāj Nazarovs.

Kopš mēneša sākuma līdz 9. oktobrim Ukrainas spēki Hersonas apgabalā ir atbrīvojuši vairāk nekā 1000 kvadrātkilometrus okupēto teritoriju, atzīmē UNIAN.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!