Podoļaks: Ukrainai un tās armijai neko nemaina Putina ieviestais karastāvoklis
Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainai un tās bruņotajiem spēkiem neko nemaina Krievijas prezidenta Vladimira Putina ieviestais karastāvoklis Luhanskas un Doneckas "republikās" un ieņemtajās Zaporižjas un Hersonas apgabalu teritorijās, paziņojis Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

""Karastāvokļa" ieviešana okupētajās teritorijās ir jāuzskata tikai par marodierisma un ukraiņu īpašumu izlaupīšanas pseidolegalizāciju pirms nākamās "pārgrupēšanās"," tviterī raksta Podoļaks. "Ukrainai tas neko nemaina: mēs turpinām savu teritoriju atbrīvošanu un deokupāciju."

Par karastāvokļa izsludināšanas dekrēta parakstīšanu Putins paziņoja Krievijas Federācijas Drošības padomes sēdē. Karastāvoklis stāsies spēkā pusnaktī uz ceturtdienu un dekrēts paredz teritoriālās aizsardzības ieviešanu okupētajās teritorijās.

Putins pavēstīja, ka šajās teritorijās "pirms pievienošanās Krievijai bija karastāvokļa režīms". "Tagad mums ir jāformalizē šis režīms jau Krievijas likumdošanas ietvaros. Tāpēc es parakstīju dekrētu par karastāvokļa ieviešanu šajos četros Krievijas Federācijas subjektos," paziņoja Putins.

Viņš norādīja, ka dekrēts "nekavējoties tiks nosūtīts apstiprināšanai Federācijas padomei". "Par šo lēmumu ir informēta arī Valsts dome," pavēstīja Putins.

Putins 5. oktobrī parakstīja likumu par četru daļēji okupēto Ukrainas apgabalu aneksiju.

Likumā teikts, ka Luhanskas, Doneckas, Hersonas un Zaporižjas apgabali tiek uzņemti Krievijas Federācijā saskaņā ar Krievijas Federācijas konstitūciju.

Luhanskas, Doneckas, Hersonas un Zaporižjas apgabali rada zemes koridoru starp Krieviju un Ukrainai piederošo Krimas pussalu, ko Krievija anektēja 2014. gadā. Pieci apgabali kopā veido aptuveni 20% no Ukrainas teritorijas.

Krievijas karaspēks nekontrolē visu Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritoriju, un Kremlis vēl nav paziņojis, kādās robežās iecerējis to anektēt.

Turklāt šis Krievijas patvarīgais akts starptautiski nekādas tiesiskas sekas neizraisa.

Krievija no 23. līdz 27. septembrim okupētajās Ukrainas teritorijās, pārkāpjot jebkādas starptautiskās tiesības, organizēja fiktīvas nobalsošanas par okupēto teritoriju aneksiju. Visas rietumvalstis jau paziņojušas, ka negrasās jebkādā veidā atzīt šos pseidoreferendumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!