Trīs no šāviņiem bijušas tuvas darbības ballistiskās raķetes.
Šī ir pirmā reize, kad ballistiskā raķete piezemējusies tik tuvu Dienvidkorejai, un šis ir lielākais raķešu skaits, kādu Ziemeļkoreja izšāvusi vienas dienas laikā.
Dienvidkorejas ziņu aģentūra "Yonhap", atsaucoties uz armijas ģenerālštābu, ziņo, ka viena ballistiskā raķete lidoja Dienvidkorejai piederošās Ulleundo salas virzienā līdz iekrita starptautiskajos ūdeņos Japāņu jūrā.
Vēl viena ballistiskā raķete iekrita jūrā pie faktiskās jūras robežas ar Dienvidkoreju, bet trešā iekrita jūras ūdeņos uz austrumiem no Sokčo pilsētas.
Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols paziņojis, ka viena no šīm ballistiskajām raķetēm šķērsojusi faktisko jūras robežu starp abām valstīm, piezemējoties tuvu Dienvidkorejas ūdeņiem, un atzinis, ka faktiski noticis "teritoriāls iebrukums".
Šīs raķetes dēļ Dienvidkoreja vērsās ar neierastu brīdinājumu pie Ulleundo salas iedzīvotājiem, aicinot viņus meklēt patvērumu pretbumbu bunkuros.
Tāpat Ziemeļkoreja trešdien izšāvusi 100 artilērijas šāviņus jūras "buferzonā", ziņo Dienvidkorejas armija.
"Ziemeļkoreja izšāva aptuveni 100 artilērijas šāviņus no Kanvondo provinces Kosongas apgabala pret "buferzonu" uz ziemeļiem no Ziemeļu robežlīnijas," paziņojusi Dienvidkorejas armija.
Reaģējot uz Ziemeļkorejas raķetēm, Dienvidkorejas militārās lidmašīnas izšāva trīs gaiss-zeme raķetes jūrā uz ziemeļiem pāri Ziemeļu robežlīnijai, pavēstīja Dienvidkoreja armija.
Kāda amatpersona atklāja, ka izmantota arī ASV ražota vadāma, no gaisa palaižama spārnotā raķete AGM-84H/K SLAM-ER, kas var nolidot līdz 270 kilometriem ar 360 kilogramus smagu lādiņu.
Ziemeļkoreja trešdien izšāvusi arī vairāk nekā 100 artilērijas šāviņus jūras "buferzonā", ziņo Dienvidkorejas armija.
Tikmēr Japānas valdība paziņojusi, ka nav saņemtas ziņas par postījumiem aviācijai vai kuģiem, un piebildusi, ka raķetes var būt lidojušas pa neregulārām trajektorijām.
ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai izmēģināt ballistiskās raķetes, no kurām dažas var būt piemērotas kodolgalviņas transportēšanai.
Situācija Korejas pussalā pašlaik ir ļoti saspīlēta. Ziemeļkoreja pēdējās nedēļās ir veikusi vairākus raķešu izmēģinājumus un paziņojusi, ka to nolūks ir simulēt Dienvidkorejas lidlauku apšaudīšanu ar taktiskajiem kodolieročiem.