Ukraina karš okupanti
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievija deviņos kara mēnešos tam iztērējusi aptuveni 82 miljardus dolāru, kas ir ceturtā daļa no agresorvalsts gada budžeta, liecina žurnāla "Forbes" ukraiņu versijas aprēķini.

Vairāk nekā 14 miljardus no šīs summas izmaksājusi Ukrainas apšaudīšana ar raķetēm. Deviņos kara mēnešos pret Ukrainu palaisti vairāk nekā četri tūkstoši raķešu, liecina aptuvenas aplēses. Savukārt vienas raķetes vidējā vērtība ir aptuveni trīs miljoni dolāru.

6,6 miljardi dolāru izmaksājusi artilērijas darba nodrošināšana, bet 15,6 miljardi tērēti militārpersonu algās. Tāpat Krievija zaudējusi militāro tehniku 20,8 miljardu dolāru vērtībā.

Rietumu militārie eksperti pieļauj, ka Krievijas raķešu krājumi ir ievērojami patukšoti, taču Maskava joprojām ir spējīga sarīkot vairākas masīvas raķešu apšaudes.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!