Maskava nosūtījusi Indijai lūgumu palīdzēt ar automašīnu, lidmašīnu un vilcienu rezerves daļām, ar kurām Krievijai radušās problēmas starptautisko sankciju dēļ, bet, kuras nepieciešamas svarīgu nozaru darbspējas saglabāšanai, vēsta aģentūra "Reuters".
Indijai nodotajā sarakstā ir iekļautas ap 500 preču pozīcijas, atsaucoties uz četriem avotiem, raksta aģentūra.
Saraksts esot provizorisks un pagaidām neesot skaidrs, ko no tā Indija un kādos daudzumos Krievijai nodrošinās, taču "Reuters" avots Indijas valdībā to raksturo kā neparastu sava vērienīguma dēļ.
Saraksts sastāv no 14 lapaspusēm. Aptuveni 200 pieprasītie izstrādājumi saistīti ar metalurģijas jomu, ir daudz automašīnu un aviācijas nozares komponenšu, apraksta "Reuters". Tie ir, piemēram, virzuļi, eļļas sūkņi, aizdedzes spoles, buferi, drošības jostas, šasijas daļas, degvielas sistēmas, sakaru un ugunsdzēsības sistēmas, glābšanas vestes un aviācijas riepas.
Tāpat sarakstā minētas izejvielas papīra un iepakojuma ražošanai, kā arī iekārtas un materiāli auduma ražošanai.
Indija cenšas palielināt tirdzniecību ar Krieviju, taču daži uzņēmumi ir nobažījušies, ka tā dēļ var nokļūt Rietumu sankciju sarakstos.
Maskavas lūgums ar preču sarakstu uz Indiju nosūtīts dažas nedēļas pirms Indijas ārlietu ministra vizītes Krievijā novembra sākumā. Vizītes laikā tika apspriesta divpusējās tirdzniecības palielināšana.
Kopš Krievija 24. februārī sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, Rietumi pret Maskavu ir vērsuši nepieredzēti plašas ekonomiskās sankcijas.
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".
Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.
Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.