Ukrainas Doneckas apgabalā turpinās smaga kauja par Soledaru, taču pārraut Ukrainas spēku aizsardzību un pilnībā ieņemt pilsētu okupanti nespēj, trešdien paziņojusi Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara.
"Pēc ciestajiem zaudējumiem pretinieks kārtējo reizi ir nomainījis savas vienības, palielinājis vagneriešu skaitu, mēģina pārraut mūsu karavīru aizsardzību un pilnībā sagrābt pilsētu, bet neizdodas," savā "Telegram" kanālā raksta Maļara.
Otrdienas vakarā Krievijā sāka izskanēt paziņojumi, ka Soledara ir ieņemta un ka netālu esošajai Bahmutai draud nenovēršams ielenkums. Ukraina un domnīcas ISW eksperti šos apgalvojumus gan noliedza.
Kā ziņo portāls "Liga", trešdien situācija Soledarā tiek raksturota kā "galēji sarežģīta", taču Ukrainas spēkiem neesot nekādas panikas par draudošu nonākšanu aplenkumā.
Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija trešdien, atzīdama, ka pilsētā turpinās kaujas, apgalvoja, ka Soledara ir daļēji aplenkta.
"VDV [gaisa desanta karaspēks] vienības bloķējušas Soledaru no ziemeļu un dienvidu puses. Krievijas Gaisa kosmiskie spēki dod triecienus pa pretinieka atbalsta punktiem. Triecienvienības cīnās pilsētā," Krievijas mediji citē ministrijas pārstāvja paziņojumu.
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".
Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.
Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.