Krievijas prezidenta Vladimira Putina runas 21.februārī galvenā tēma visdažādākajos kontekstos būs "speciālā militārā operācija", tādu viedokli pauda Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks.
Viņa ieskatā, Putins uzrunā atkārtos pamatojumu karam Ukrainā. Tāpat viņš varētu atgādināt, ka karš bija nepieciešamība un ka Krievijas prezidentam nebija citas izvēlēs, kā uzbrukt Ukrainai.
Pēc Rostoka paustā, Krievijas prezidents varētu runāt par nepieciešamību nest upurus un ciest arī zaudējumus kara kontekstā, taču tas viss esot gaišākas nākotnes vārdā.
Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors pieļāva, ka runā tiks uzsvērti ieguvumi, piemēram, "atbrīvotās" teritorijas Ukrainā kara sākumā. Tāpat būs lepošanās ar Krievijas militāro potenciālu, ar ko vajadzētu pietikt, lai gūtu uzvaru karā.
"Iespējams, Putins atkal draudēs ar kodolieročiem. Būs ļoti daudz žēlošanās par naidīgajiem Rietumiem, kuri šī kara kontekstā beidzot ir "parādījuši savu patieso seju"", norāda Rostoks.
Vēl Putins varētu uzsvērt, ka karam nav bijusi liela ietekme uz Krievijas ekonomiku – iekšzemes kopprodukta kritums pagājušajā gadā bija visnotaļ neliels. Krievijas prezidents noteikti runās par citu tirgu apgūšanu Āzijā, Āfrikā un Latīņamerikā. Putins uzsvērs, ka Krievija pieliek lielas pūles, lai tās ekonomiskā situācija šogad sāktu uzlaboties.
"Droši vien runā tiks pieminētas ASV kā Krievijas nozīmīgākais pretinieks, arīdzan vakar notikušās ASV prezidenta Džo Baidena vizītes Kijivā kontekstā. Tas tiks pasniegts kā kārtējais apliecinājums Rietumu naidīgumam," sacīja Rostoks.
Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors pieļāva, ka Krievijas prezidenta uzrunā netiks izteikti tālejoši paziņojumi par mobilizāciju. Rostoks norāda, – ja arī būs kādi paziņojumi par kara eskalāciju no Krievijas puses, tad der paturēt prātā, ka Krievijas rīcībā nav daudz iespēju šo karu eskalēt.