Irānas protesti
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Irānas opozīcijas pārstāji un aktīvisti nākuši klajā ar ieteikumiem, kas spētu reformēt vai aizvietot šī brīža teokrātisko politisko režīmu ar demokrātiju, ziņo medijs "Radio Free Europe/Radio Liberty" (RFE/RL).

Pieaugošā neapmierinātība sabiedrībā un pieprasījums pēc lielākas sociālās un politiskās brīvības ir veicinājis sarunas opozīcijas un dažādu aktīvistu grupu diskusijās par Irānas varas maiņu un demokrātijas ieviešanu valstī. Irānu kopš 1979. gada Islāma revolūcijas pārvalda garīgie līderi. Pirms tam valstī valdīja prorietumniecisks režīms, ko vadīja Šahs Muhameds Rezas Pahlavi, tomēr pēc notikušās revolūcijas irāņu tauta referendumā nobalsoja par Islāma normās balstītu valsts pārvaldi.

Valsts mēroga protesti, kas sākās pagājušā gada septembrī, ir viens no lielākajiem izaicinājumiem valsts līderiem vairāku desmitgažu laikā. Teherāna uz protestiem atbildēja ar fiziska spēka vēršanu pret protestētājiem, kuru laikā vairāki simti cilvēku zaudēja dzīvības, vairākus tūkstošus arestēja, un vairākiem izpildīja vai piesprieda nāvessodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!