"Datu "nopludināšanas" mērķis ir acīmredzams: novērst uzmanību, sēt šaubas un savstarpējas aizdomas, radīt šķelšanos," skaidroja padomnieks.
Viņš minēja, ka šie materiāli ir atklāto avotu datu kompilācija, kam piejaukti izdomājumi vai reālas pārtvertas informācijas fragmenti.
"Tā ir Krievijas specdienestu standarta spēle. Ņem atklātos brīfingus, pievieno fiktīvas liecības vai atsevišķus pārtvertas informācijas elementus un publicē sociālajos tīklos, legalizējot "noplūdi"," norādīja Podoļaks.
Kā piektdien ziņoja laikraksts "New York Times", atsaucoties uz avotiem Baltajā namā, sociālajos tīklos "Twitter" un "Telegram" nopludināti slepeni militāri dokumenti, kuros šķietami detalizēti izklāstīti ASV un NATO plāni Ukrainas armijas sagatavošanai pirms plānotā pretuzbrukuma.
Par konkrētiem Ukrainas plāniem attiecībā uz pašu pretuzbrukumu tur gan nekas nav minēts.
Podoļaks jau iepriekš pauda, ka nopludinātie materiāli ir "fotošops", savukārt Ukrainas izlūkdienests skaidroja, ka informācija acīmredzami iegūta atklātos avotos.
ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi norādīja, ka neatkarīgi no publiskoto materiālu autentiskuma interesanta ir Krievijas militāro blogeru reakcija uz "New York Times" rakstu, jo tā "apliecina bailes pirms iespējamā Ukrainas pretuzbrukuma".