Sudānā pirmdien tika apšaudīts ASV diplomātiskais konvojs, taču neviens nav cietis, paziņojis valsts sekretārs Entonijs Blinkens, kuru citē britu raidsabiedrība BBC.
"Šī rīcība bija neapdomīga, tā bija bezatbildīga un, protams, nedroša," žurnālistiem Japānā pēc G7 valstu sarunām sacīja Blinkens.
Iepriekš tika ziņots, ka uzbrukts arī Eiropas Savienības (ES) vēstniekam Aidanam O'Haram. Šis uzbrukums noticis ES pārstāvja mājvietā. O'Hara nav "nopietni ievainots", apstiprināja Īrijas ārlietu ministrs Maikls Mārtins.
Sudānu jau vairākas dienas ir pārņēmušas bruņotas cīņas starp konkurējošiem spēkiem. Kaujās Āfrikas valstī gājuši bojā aptuveni 185 cilvēki un vairāk nekā 1800 ievainoti, liecina Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dati. Smagas kaujas un plaši uzbrukumi, tostarp gaisa triecieni notikuši galvaspilsētā Hartūmā. Tas civiliedzīvotājiem ir licis uzturēties savās dzīvesvietās. Tāpat radušās bažas, ka pašreizējais konflikts var pāraugt lielākā politiskā un militārā krīzē.
Gan armija, gan paramilitārā grupa ar nosaukumu "Ātrā atbalsta spēki" (RSF) apgalvo, ka kontrolē stratēģiski nozīmīgās vietas Hartūmā.
Pirmdien virs Hartūmas galvenās lidostas bija redzami dūmu mākoņi, un televīzijā tika rādīti ugunsgrēku un sprādzienu attēli. Armijas gaisa triecieni bija vērsti pret RSF bāzēm, no kurām dažas ir iestrādātas dzīvojamos rajonos. Ārsti vēstījuši, ka uzbrukumiem pakļautas bijušas arī slimnīcas.
Cīņas notiek starp armijas vienībām, kas ir lojālas valsts "de facto" līderim ģenerālim Abdelam Fataham al Burhanam, un RSF - bēdīgi slavenajiem paramilitārajiem spēkiem, kurus komandē Sudānas līdera vietnieks Mohameds Hamdans Dagalo, labāk pazīstams kā Hemedti.
Hemedti pirmdien sacīja, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jāiejaucas, un nodēvēja ģenerāli Burhanu par "radikālu islāmistu, kurš bombardē civiliedzīvotājus no gaisa". Ģenerālis Burhans ir teicis, ka ir gatavs sarunām.