Ukrainas karavīri vismaz vienu reizi izmantojuši amerikāņu pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" , lai notriektu Krievijas spēku tāldarbības aviācijas lidmašīnu, atsaucoties uz avotiem Pentagonā un Kongresā, ziņo raidsabiedrība CNN.
Minētais mēģinājums notriekt iznīcinātāju noticis pēdējo nedēļu laikā.
CNN skaidro, ka tāldarbības aviācijas lidmašīnas parasti atrodas tālu frontes aizmugurē Krievijā, kas apgrūtina Ukrainas iespējas tās iznīcināt, piemēram, ar NASAMS pretgaisa aizsardzības sistēmām.
Konkrētajā gadījumā "Patriot" raķete mērķēta pret lidmašīnu, kas lidojusi bombardēt Ukrainas pilsētu. ASV ir uzsvērušas, ka Ukraina pati izlemj, kā izmanot "Patriot" savai aizsardzībai.
Pagājušajā nedēļā Krievijas mediji ziņoja, ka Brjanskas apgabalā avarējuši vai notriekti četri gaisa kuģi no vienas aviogrupas – divas lidmašīnas un divi helikopteri.
"Patriot" raķetes spēj sasniegt mērķus līdz aptuveni 160 kilometru attālumam, bet visi četri 13. maijā notriektie Krievijas lidaparāti avārijas brīdī atradušies mazākā attālumā no Ukrainas robežas, kas teorētiski padara iespējamu scenāriju, ka šos gaisa kuģus varēja notriekt ar "Patriot".
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".
Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.
Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.