BBC apskatītajās ziņās Kalums brīdinājis Rašu par potenciālajiem riskiem, kam izpilddirektors pakļauj klientus un aicinājis viņu pārtraukt izmantot peldlīdzekli, kamēr to nav pārbaudījusi neatkarīga iestāde.
Rašs esot atbildējis, ka ir "noguris no industrijas spēlētājiem, kuri cenšas izmantot drošības argumentu, lai apturētu inovāciju". Kā apgalvo Kalums, saruna noslēgusies pēc tam, kad "OceanGate" juristi ekspertam piedraudējuši ar juridisku rīcību.
"Es uzskatu, ka Jūs potenciāli nostādāt sevi un savus klientus bīstamā dinamikā. Sacensībā uz Titāniku Jūs atspoguļojat slaveno teicienu – viņa ir nenogremdējama," e-pastā apgalvojis Kalums.
Atbildē izpilddirektors izteicis neapmierinātību par saņemto kritiku: "Esam pārāk bieži dzirdējuši nepamatotos saucienus – tu kādu nogalināsi. Es to uztveru nopietnu, personisku apvainojumu."
Kalums informēja BBC, ka vairākkārt mudināja uzņēmumu zemūdenei iegūt sertifikātu pirms tās izmantošanas komerciālajām tūrēm. "Titāns" nevienā brīdī nav bijis sertificēts.
"Kamēr zemūdene nav klasificēta, pārbaudīta un apstiprināta, to nedrīkst izmantot komerciālām operācijām. Es lūdzu Jūs būt uzmanīgam, veicot testus un izmēģinājumus, kā arī konservatīvam. Lai cik augstu es vērtēju uzņēmējdarbību un inovācijas, Jūs pakļaujat riskam visu nozari," uzsvēra eksperts.
BBC informē, ka uzņēmuma izpilddirektors ir viens no pieciem bojā gājušajiem.
Aģentūra "Reuters", atsaucoties uz tiesību ekspertiem, informēja, ka upuru un uzņēmuma starpā noslēgtie līgumi par atteikšanos no jebkāda veida atbildības, varētu nepasargāt "OceanGate" no iespējamas tiesāšanās ar mirušo tuviniekiem.
Domājams, ka katastrofā bojā gājušie upuri ar uzņēmumu parakstījuši vienošanos, kas "OceanGate" atbrīvo no atbildības nelaimes gadījumos.
Kāds medija CBS žurnālists, devies "OceanGate" ekspedīcijā 2022. gada jūlijā, kurā viņam bijis jāparaksta vienošanās. Kā apgalvo pats žurnālists, parakstītajā dokumentā jau pirmajā lapā trīs reizes tika minēta nāves iespējamība.
Kā norāda medijs, šāda veida vienošanās ne vienmēr ir spēkā esošas, neesot nekas neparasts, ka tiesneši tās noraida. Tas var notikt gadījumos, kad ir pierādījumi par rupju nolaidību vai apdraudējumiem, kas pirms tam nav pilnībā atklāti.