Japānas plāns ielaist Fukušimas atomelektrostacijas (AES) radioaktīvo ūdeni Klusajā okeānā ne tikai raisījis diskusijas ekspertu un iedzīvotāju starpā, bet arī radījis bažas kaimiņvalstīs. Ķīna un Dienvidkoreja līdz šim bijušas īpaši skeptiskas pret plānu, kas Tokijā apstiprināts pirms vairāk nekā diviem gadiem.
Tomēr 7. jūlijā Dienvidkoreja paziņoja, ka tā atbalsta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) ziņojumu, apgalvojot, ka ūdens palaišana atbilst globālajiem drošības standartiem, ziņo aģentūra "Reuters".
Līdz šim Ķīna ir bijusi visaktīvākā Tokijas plāna kritiķe, apgalvojot, ka Japāna Kluso okeānu vēlas izmantot kā savu "privāto kanalizāciju". 4. jūlijā publicētā paziņojumā Pekina apsūdzēja IAEA "vienpusēju" secinājumu publicēšanā.
Vairāk nekā 1000 radioaktīva ūdens tvertnes
Iepriekš ziņots, ka Japānas ziemeļaustrumus 2011. gada 11. martā skāra 9,0 ballu zemestrīce, kas teritorijā radīja cunami. Spēcīgie viļņi appludināja trīs reaktorus, kas atomelektrostacijā radīja nopietnus bojājumus. Fukušimas traģēdija tiek uzskatīta par smagāko kodolnegadījumu kopš Černobiļas atomelektrostacijas katastrofas.
Kopš 2011. gada rūpnīcā ir uzkrājies vairāk nekā miljons tonnu notekūdeņu – pazemes ūdeņu, jūras ūdens un ūdens, ko izmanto reaktora dzesēšanai
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv