Pēc labojumu apstiprināšanas parlamentā, Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien parakstījis pretrunīgi vērtēto Krievijas ietekmes novēršanas likumu, apstiprinājis prezidenta birojs.
Iepriekš pieņemto likuma versiju asi kritizēja gan opozīcija, gan Eiropas Savienība (ES) un ASV, apgalvojot, ka tā patiesais mērķis esot vērstiem pret opozīcijā esošajiem politiķiem pirms rudenī gaidāmajām vēlēšanām.
Likumu maijā ierosināja valdošā nacionālkonservatīvā partija "Likums un taisnīgums" (PiS), un kritiķi apgalvo, ka tā galvenais mērķis esot bijušais premjerministrs Donalds Tusks, kas pārstāv opozīcijā esošo liberāli konservatīvo partiju "Pilsoniskā platforma" (PO).
Reaģējot uz likuma kritiku, Duda ierosināja steidzamā kārtā izdarīt tajā grozījumus, taču Senāts, kur valdībai nav vairākuma, noraidīja arī laboto likuma versija. Tomēr parlamenta apakšpalāta Seims ar 235 pret 214 balsīm, četriem deputātiem atturoties, augšpalātas veto pārvarēja.
Likums paredz izveidot īpašu komisiju, lai pārbaudītu, vai laikā no 2007. līdz 2022. gadam politiķi Krievijas ietekmē nav pieņēmuši lēmumus, kas apdraudētu Polijas drošību. Amatpersonām, kuru darbība tiktu atzīta par valsts drošību apdraudošu, varēs tikt piemēroti sodi.
Duda norādījis, ka šāds likums nepieciešams, lai nodrošinātu politisko lēmumu caurskatāmību un neļautu nākotnē Krievijai ietekmēt Polijas stabilitāti.
Oriģinālā likuma versija paredzēja tiesības komisijai aizliegt personām ieņemt valsts amatus līdz desmit gadiem. Labotajā versijā šāds aizliegums nav paredzēts un noteikts, ka komisijas lēmumus būs iespējams apstrīdēt tiesā.